Dodatek do energii elektrycznej. Ile wyniesie?

i

Autor: Piotr Jedzura/REPORTER Dodatek do energii elektrycznej. Ile wyniesie?

1000 plus na ogrzewanie. Nowy dodatek od rządu. Kto go otrzyma?

2022-09-19 15:44

Dodatek do energii elektrycznej. Kto otrzyma? To nowy pomysł rządu. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", dodatek do energii elektrycznej miałby wynieść 1000 złotych. Kto dokładnie mógłby się o niego starać? Sprawdźcie w naszym materiale.

Dodatek do energii elektrycznej. Ile wyniesie?

Lista odbiorców prądu, którzy zdaniem ekspertów zostaną pokrzywdzeni po wprowadzeniu systemu wsparcia proponowanego przez rząd, staje się coraz dłuższa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Już w minionym tygodniu przedstawiciele rządu zapowiedzieli wprowadzenie dodatku energetycznego. Na czym będzie on polegać? Dodatek energetyczny obejmie osoby, które ogrzewają domy elektrycznością, posiadają kuchenki elektryczne czy korzystają z pomp ciepła. To właśnie konkretnie do nich ma być skierowana pomoc.

Ile ma wynieść dodatek do energii elektrycznej? Według DGP będzie to 1000 złotych.

1000 złotych dodatku energetycznego. Rząd ma kolejne plany

Dodatek energetyczny w wysokości 1000 złotych to jednak nie wszystko. Eksperci cytowani przez DGP zaznaczają, że "rządzący powinni przekonać spółki wytwarzające energię do ustalania cen dostosowanych do ponoszonych kosztów".

Dodajmy, że w minioną sobotę prezydent podpisał ustawę o wsparciu odbiorców ciepła. Ta przewiduje m.in. dodatki dla gospodarstw domowych, w których do ogrzewania używa się drewna, pelletu, LPG lub oleju opałowego.

Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. "Tu jest jak w cyrku"