Tour de Pologne etap 7.: trasa, utrudnienia, atrakcje. O której start 7. etapu? Co się będzie działo w Skawinie?

2022-08-05 13:46
Tdp
Autor: PAP/Darek Delmanowicz 79. Tour de Pologne: kolarze na trasie w Rzeszowie

W piątek, 5 sierpnia Tour de Pologne wkroczy w decydującą fazę. Właśnie wtedy odbędzie się ostatni wyścig tegorocznych zmagań. Ostatni 7. etap Tour de Pologne wystartuje w Skawinie, a zakończy się w Krakowie. Jakich utrudnień muszą spodziewać się mieszkańcy? Jak będzie przebiegać trasa Tour de Pologne etap 7. Valsir Skawina – Kraków?

Tour de Pologne etap 7. Valsir Skawina – Kraków. O której start 7. etapu?

Skawina po raz pierwszy jest jednym z gospodarzy Tour de Pologne. Początek etapu Valsir Skawina – Kraków zaplanowano na piątek, 5 sierpnia na godzinę 14:15. O godzinie 14:20 kolarze pojawią się na rynku, a start ostry nastąpi o 14:35 z ul. Radziszowskiej, przy wyjeździe ze Skawiny.

Skawina po raz pierwszy w historii Tour de Pologne dołączyła do grona partnerów wyścigu. - To nie przypadek, że wybrano naszą gminę. Od lat stawiamy na zrównoważoną mobilność i te działania spotykają się z uznaniem największych autorytetów kolarstwa. Współorganizowanie 79. Tour de Pologne to wielkie wyróżnienie i powód do dumy, ale także ogromna odpowiedzialność. 5 sierpnia oczy całego kolarskiego świata i kibiców będą zwrócone w stronę Skawiny – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

79. Tour de Pologne to nie tylko wyścig, ale również atrakcje towarzyszące. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zadba o to, by tego dnia nikt się nie nudził. Na rynku najmłodsi mieszkańcy będą mogli skorzystać ze strefy zabaw i obejrzeć rowerowe akrobacje. Kalorie uzupełnią w strefie food trucków, a cały rynek zmieni się w strefę kibica z wielkim telebimem, na którym można śledzić cały wyścig. Po odjeździe kolarzy aż do końca zmagań centrum miasta będzie tętniło życiem, a po zakończeniu wyścigu organizatorzy zapraszają na kino plenerowe.

Tour de Pologne etap 7. Utrudnienia w Skawinie i okolicach

Tour de Pologne to nie tylko wydarzenie sportowe, ale też utrudnienia dla mieszkańców. Z uwagi na przejazd peletonu część ulic musi zostać zamknięta. Zmiany obejmą także komunikację miejską. Jakie utrudnienia w związku ze startem 79. Tour de Pologne w Skawinie? Kolarze przejadą przez gminę dwukrotnie:

  • w godzinach 14:15-14:45 zamknięte będą w mieście Skawina ul. Przemysłowa, Torowa, Krakowska (od wiaduktu do rynku), Żwirki i Wigury oraz Radziszowska
  • kolarze wrócą do Gminy Skawina o godz. 16:40. W godzinach 16:40 - 17:30 pojadą z Radziszowa przez Rzozów, Gołuchowice, Polankę Hallera, Krzęcin do Zelczyny. W godzinach 17:00 - 17:30 Drogą Krajową nr 44 będą kontynuowali wyścig z Zelczyny do Jaśkowic

Godziny zamknięć ulic mogą ulec nieznacznemu skróceniu lub wydłużeniu. Po przejeździe kolarzy drogi będą sukcesywnie odblokowywane.

Zmiany obejmą także pasażerów komunikacji miejskiej. W godzinach 14:00 – 14:45 oraz 16:45 – 17:20 możliwe są chwilowe wstrzymania w ruchu dla linii aglomeracyjnych 203, 213, 223, 233, 235, 253, 263, 283, 293;

Start 7. etapu Tour de Pologne w Skawinie

Tour de Pologne etap 7. Valsir Skawina – Kraków. Jakie utrudnienia w Krakowie?

7. etap tegorocznego Tour de Pologne podobnie jak w poprzednich latach zakończy się w Krakowie. Do miasta Królów Polski kolarze powinni wjechać około godziny 18.00. Jednak utrudnienia w Krakowie w związku z 7. etapem Tour de Pologne pojawią się już wcześniej. Część ulic zostanie zamknięta. Szczegóły możecie przeczytać tutaj:

Finał 79. edycji Tour de Pologne w Krakowie [UTRUDNIENIA]

Malownicza ścieżka na Kanale Łączańskim

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE