Finał 79. edycji Tour de Pologne w Krakowie [UTRUDNIENIA]

2022-08-05 14:39
Tour de Pologne w Rzeszowie. Najlepsze miejsca do kibicowania
Autor: Pixabay

79. edycja wyścigu Tour de Pologne rozpoczęła się 30 lipca, a zakończy 5 sierpnia – tradycyjnie w Krakowie. Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy Krakowa w piątek? Jakimi ulicami przejadą zawodnicy i które z nich będą zamknięte? Sprawdźcie, jakie utrudnienia będą wiązać się z finałem wyścigu.

79. Tour de Pologne. Etap 7. Skawina – Kraków

 • 12:55 – 14.05 – potwierdzenie startu, Skawina, ul. Przemysłowa 7, Valsir
 • 14:10 – start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu, Skawina, ul. Przemysłowa 7, Valsir
 • 14:15 – start honorowy, Skawina, ul. Przemysłowa 7, Valsir
 • 14:20 – przejazd zawodników na Rynek w Skawinie
 • 14:30 – start z Rynku w Skawinie
 • 14:35 – start ostry 3,8 km od miejsca zbiórki, Skawina, ul. Radziszowska
 • 18:00 – 18:20 – wjazd kolarzy na rundę, Kraków, al. A. Mickiewicza
 • 18:37 – przyjazd kolarzy na metę, Kraków, al. Focha
 • 18:45 – dekoracja zawodników, Kraków, al. Focha

79. Tour de Pologne. Etap 7. - utrudnienia w ruchu 5 sierpnia w Krakowie od godz. 5.00

Od godz. 5.00, w związku z montażem infrastruktury towarzyszącej finałowi Tour de Pologne, zostaną zamknięte:

 • al. Focha (od mostu na Rudawie), al. 3 Maja oraz ul. Kałuż
 • na czas zamknięcia al. Focha na ul. Wyczółkowskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, celem zapewnienia dojazdu i wyjazdu z ul. Kasztelańskiej (UWAGA! Dojazd do ulic przyległych do al. Focha możliwy od strony ul. Dunin Wąsowicza i Salwatorskiej)
 • na czas zamknięcia al. 3 Maja, na ul. Igrców wprowadzone będą dwa kierunki ruchu
 • na fragmencie ul. Chodowieckiego, na odcinku od ul. Olimpijskiej do ul. Reymonta, będą obowiązywać znaki zakazu zatrzymywania się B-36 – dla ułatwiania wyjazdu pojazdów KMK oraz na ul. Chodowieckiego wyznaczony będzie dodatkowy przystanek autobusowy
 • z al. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego będzie możliwy tylko dojazd do parkingu przy hotelu Cracovia przy al. Focha.

79. Tour de Pologne. Etap 7. - utrudnienia w ruchu 5 sierpnia w Krakowie od godz. 13.00

Od godz. 13.00 w związku z domknięciem pętli wokół Błoń, na której będą odbywać się Tour de Pologne Junior oraz częściowo 79. Tour de Pologne, zostanie zamknięta dodatkowo ul. Piastowska. Ponadto, na ul. Królowej Jadwigi (na odcinku pomiędzy ul. Piastowską a al. Focha) ruch jednokierunkowy będzie odbywał się jedynie w stronę Salwatora, tj. do ul. Kościuszki oraz do ul. Księcia Józefa (zostanie wprowadzony korytarz umożliwiający przejazd pojazdów od strony Woli Justowskiej w kierunku Salwatora). Nie będzie możliwości wjazdu w al. Focha i al. 3 Maja z al. Mickiewicza

79. Tour de Pologne. Etap 7. - utrudnienia w ruchu 5 sierpnia w Krakowie od godz. 15.30

Od godz. 15.30 zostanie zamknięta zachodnia jezdnia Alej Trzech Wieszczów od mostu Dębnickiego do ul. Reymonta (z wprowadzeniem ruchu dwukierunkowego na tym odcinku na wschodniej jezdni Alei Trzech Wieszczów i moście Dębnickim), zostanie zamknięta ul. Reymonta (południowa jezdnia od al. Mickiewicza do ul. Miechowskiej i dalej cała jezdnia od ul. Miechowskiej do ul. Piastowskiej), zostanie zamknięta ul. Piastowska, od ul. Reymonta do al. 3 Maja, razem z już zamkniętym odcinkiem od al. 3 Maja do ul. Królowej Jadwigi. Na czas ruchu dwukierunkowego na wschodniej jezdni Alej Trzech Wieszczów przestawia się przystanki autobusowe: „AGH/UR” na wysokość budynku AGH przy al. Mickiewicza, „Muzeum Narodowe” na wschodnią jezdnię w rejon zamkniętego skrzyżowania Alej Trzech Wieszczów – al. Focha – 3 Maja – ul. Piłsudskiego.

79. Tour de Pologne. Etap 7. - utrudnienia w ruchu 5 sierpnia w Krakowie od godz. 17.00

Po godz. 17.00, po przejeździe ostatniego zawodnika Tour de Pologne Junior, będzie udrożniony przejazd al. 3 Maja i dalej ul. Chodowieckiego, ul. Igrców dla pojazdów wyjeżdżających z ulic: Oleandry, Ingardena, Kadrówki (będą mieć zamknięty wyjazd z ul. Ingardena w al. Mickiewicza)

79. Tour de Pologne. Etap 7 - utrudnienia w ruchu 5 sierpnia w Krakowie od godz. 18.00

Około godz. 18.00 nastąpi wjazd kolarzy do Krakowa od strony Kryspinowa, drogą wojewódzką 780. Następnie peleton przejedzie ulicami: Księcia Józefa, wschodnią jezdnią mostu Zwierzynieckiego, gen. Zielińskiego, Praską, Szwedzką, Tyniecką, Madalińskiego, na których to ulicach pomiędzy godz. 17.30 a godz. 18.30 zostaną wprowadzone chwilowe przerwy w ruchu. Dalej kolarze pojadą zachodnią połową mostu Dębnickiego i zachodnią jezdnią al. Krasińskiego oraz al. Mickiewicza. W związku z zamknięciem ul. Praskiej, w jednokierunkowej ul. Biała Droga będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy w celu umożliwienia dojazdu m.in. do ul. Jaworowej.

79. Tour de Pologne. Etap 7. - utrudnienia na al. Focha około 18.40

Po przejechaniu trzech pętli ulicami: al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowską, ul. Królowej Jadwigi i al. Focha, około godz. 18.40 przewiduje się przyjazd kolarzy na metę (al. Focha). Następnie odbędą się dekoracje zawodników i uroczyste zakończenie imprezy. Informacja na temat zmian w komunikacji miejskiej znajduje się na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Śmiertelne pobicie obywatela Ukrainy w centrum Krakowa

QUIZ PRL. Tajemnice Fiata 126p. Pamiętasz podróże kultowym autem?

Pytanie 1 z 10
Aby uruchomić szwankujący silnik malucha najczęściej:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE