To osiedle w Małopolsce dostanie swoją nazwę! Wiemy, o które dokładnie chodzi

i

Autor: Urząd Gminy Budzów To osiedle w Małopolsce dostanie swoją nazwę! Wiemy, o które dokładnie chodzi

Osiedle z gminy Budzów otrzyma oficjalną nazwę. Jak będzie się nazywać?

2022-12-13 16:54

W myśl rozporządzenia w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw i rodzajów niektórych miejscowości w Polsce, aż 228 zmieni swoje nazwy od 1 stycznia 2023 roku. W Małopolsce jest miejscowość, która swoją nazwę zachowa, ale na wniosek mieszkańców, jedno osiedle dostanie swoją własną nazwę.

SPROSTOWANIE

Niniejszy artykuł pierwotnie był zatytułowany: Ta miejscowość w Małopolsce zmieni swoją nazwę. Wiemy, o którą chodzi. Na naszej stronie internetowej ukazał się na początku grudnia. Z zamieszczonych w nim informacji można było wywnioskować, że miejscowość Budzów w woj. małopolskim zmieni swoją nazwę. Jest to nieprawda. Z uwagi na mylną interpretację treści zamieszczonych na stronie Serwisu Samorządowego PAP, zamieszczamy sprostowanie.

Miejscowość Budzów w województwie małopolskim nie zmieni swojej nazwy od 1 stycznia 2023 roku. Jedno z osiedli znajdujące się na jego terenie otrzyma oficjalną nazwę Partykowo, część wsi Budzów.

Za zamieszczenie błędnych informacji oraz wprowadzenie w błąd mieszkańców Budzowa przepraszamy.

Miejsce w Małopolsce dostanie swoją nazwę. O którą część województwa chodzi?

Od 1 stycznia 2023 r. swoje nazwy może zmienić aż 228 miejscowości oraz obiektów fizjograficznych w Polsce. W RCL opublikowano projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w tej sprawie. W Małopolsce zmiany zajdą w nazewnictwie części wsi Budzów w powiecie suskim, oddalonej 20 kilometrów od Myślenic czy 24 kilometry od Skawiny.

Od nowego roku Partykowo, jedno z osiedli we wsi Budzów, zwane przez mieszkańców "Partykówka", będzie nazywało się Partykowo, część wsi Budzów. Skąd ta zmiana? Osiedle sąsiaduje z Partykówką Górną i Partykówką Dolną. Ponieważ wspomniana nazwa jest powszechnie używana, mieszkańcy chcieli, by została ona oficjalnie uznana.

Zmiany zostały poparte przez Radę Gminy Budzów. Jak zaznaczono, w ocenie skutków regulacji projektu, „większość biorących udział w konsultacjach mieszkańców poparła proponowane zmiany”.

Cenne znalezisko we wrocławskim ZOO

Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu

Pytanie 1 z 1
Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu na ulicach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE