sklep, zakupy

i

Autor: unplash To koniec kas samoobsługowych? Kolejne sklepy z nich rezygnują

zakupy

To koniec kas samoobsługowych w sklepach? Kolejni sprzedawcy z nich rezygnują

2024-02-16 22:22

Czy czeka nas koniec kas samoobsługowych? Coraz częściej pojawiają się głosy, że te nie spełniają swoich zadań. Co więcej, niektórzy sprzedawcy już zaczynają z nich rezygnować. Czy znów będziemy skazani na długie stanie w kolejkach, nawet przy zakupie jednego czy dwóch produktów w dyskoncie? Czytajcie więcej w naszym materiale.

To koniec kas samoobsługowych? Kolejne sklepy z nich rezygnują

Kasy samoobsługowe w sklepach miały być przyszłością. Miały one znacznie ułatwić oraz przyspieszyć nasze zakupy. Zamiast stać w długiej kolejce z puszką zimnego napoju czy bochenkiem chleba, wystarczy podejść do kasy samoobsługowej i szybko zapłacić za towar. Okazało się, że jednak nie wszystko działa zgodnie z planem. Kasy samoobsługowe się zacinają, klienci mają problem z odnalezieniem produktu, który chcą kupić, często też konieczna jest interwencja pracownika sklepu, choćby w momencie zakupu napojów wysokoprocentowych. Dodatkowo dochodzi do tego ogromny koszt dla placówki, która takie kasy chce u siebie zamontować.

Jak podaje portal dlahandlu.pl, niektórzy sprzedawcy detalicznie obierają inny kurs i rezygnują z kas samoobsługowych w swoich placówkach. Innym działaniem są ograniczenia w liczbie artykułów, za które można zapłacić przy takich kasach. Kasy samoobsługowe zostały już usunięte w niektórych sklepach Walmart, czy Booths w Wielkiej Brytanii. Co jeszcze? Inne sklepy chcą za to zwiększyć liczbę personelu, zamiast inwestować w samoobsługowe kasy.

10-letni Dominik zginął przed swoim domem

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie można zrobić najtańsze zakupy? W tych sklepach zapłacicie najmniej

Listen on Spreaker.