Tłumy na stoku pod Krakowem. Doszło do wypadku. Karetka nie miała jak przejechać

2021-01-11 8:34
Interwencja policji na stoku pod Krakowem. Radiowozy i głośnik do rozpraszania tłumów
Autor: Internauta Interwencja policji na stoku pod Krakowem. "Radiowozy i głośnik do rozpraszania tłumów"

Za nami pierwszy weekend ferii zimowych 2021. Pogoda dopisała, a Polacy nie zamierzali siedzieć w domu. Oblegane było nie tylko Podhale, ale również np. stoki narciarskie pod Krakowem. Choć nie działa tam wyciąg, to najmłodsi jeździli tam na sankach. W Podstolicach doszło do wypadku. Interweniowała także policja.

Tłumy na stoku w Podstolicach. Interweniowała policja

O stoku w Podstolicach (woj. małopolskie - 20 km od Krakowa) zrobiło się głośno w miniony weekend. Choć nie działa tam wyciąg narciarski, to i tak można było spotkać tam tłumy. Wielu rodziców przyjechało tam bowiem ze swoimi pociechami, by pozjeżdżać z górki np. na sankach. Okoliczny parking zapełnił się już w godzinach porannych. Ludzi było tak dużo, że w pewnym momencie interweniowała tam policja. Jak czytamy w "Super Expressie", w Podstolicach pojawiły się trzy radiowozy i głośnik do rozpraszania tłumów. Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby znajdujące się na stoku zachowywały dystans społeczny oraz nosiły maseczki. Patrząc na to, jak wyglądają zdjęcia z Podstolic, o obie rzeczy było dość trudno. Nikt jednak mandatem ukarany nie został.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Podstolice: WYPADEK na „słynnym” stoku. RANNE DZIECKO! Karetka nie mogła przejechać
Autor: Czytelnik SE

Wypadek na stoku w Podstolicach. Karetka nie miała jak przejechać

W niedzielę, 11 stycznia w Podstolicach doszło do wypadku. Około godziny 13.30 została na stok wezwana karetka. Pomocy wymagała dziewczynka, która spadła zjeżdżając na sankach i doznała urazu głowy. Okazało się, że ratownicy mieli problem, by dostać się na miejsce. Wszystko przez blokujące jeden pas ruchu zaparkowane samochody. Karetce udało się ostatecznie podjechać pod stok. Dziewczynka została zabrana do jednego z krakowskich szpitali.

Dwie godziny później doszło do kolejnego wypadku. Pomocy wymagała tym razem kobieta, która w wyniku upadku straciła przytomność. Karetka tym razem przyjechała bez problemu.

Jak podaje portal wieliczkacity, Komenda Powiatowa w Wieliczce prowadzi czynności wyjaśniające dotyczące popełnienia wykroczenia z art 116 §1a kodeksu wykroczeń. Sprawą zajmie się też sanepid. Za złamanie funkcjonowania obiektów np. narciarskich grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł, czy kara administracyjna w wysokości do 30 tys. zł.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE