Zaginięcie mężczyzny w Tatrach. TOPR prosi o pomoc

i

Autor: Alexandra, Unsplash/Screenshot Facebooku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Wielka akcja ratunkowa TOPR. Zaginął turysta, który samotnie wyszedł na Czerwone Wierchy

2023-11-29 8:16

Ratownicy TOPR poszukują turysty, który w sobotę samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wiechy i nie wrócił. Jego samochód stoi w Kirach przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej. We wtorek rano, 28 listopada na poszukiwania wyrusza grupa ratowników – przekazał ratownik dyżurny TOPR. Po zmroku poszukiwania 46-latka zostały zawieszone. Akcja ma być wznowiona w środę rano, 29 listopada.

AKTUALIZACJA

W poszukiwaniach brało udział 16 ratowników TOPR. W akcji wykorzystano drony, dzięki którym z góry spenetrowano wytypowany obszar poszukiwań. Z uwagi na niski pułap chmur w poszukiwaniach nie można było użyć śmigłowca. Jak przekazał ratownik dyżurny, przeszukano rejon Małej Świstówki, Doliny Tomanowej oraz Adamicy — to jest północną grań Ciemniaka do Chudej Przełączki. Ratownicy nie natrafili na żadne ślady poszukiwanego. Akcja będzie wznowiona w środę rano, 29 listopada.

Tatry. Ratownicy TOPR poszukują mężczyzny, który samotnie wyszedł na Czerwone Wierchy

O zaginięciu Rafała Pięcioraka i braku kontaktu z mężczyzną, centralę TOPR poinformowała jego znajoma w poniedziałek po południu. Jeszcze w sobotę rano mężczyzna przesłał jej swoje zdjęcia wykonane na Chudej Przełączce w masywie Ciemniaka. Od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Według relacji kobiety, mężczyzna miał przyjechać do Zakopanego na jeden dzień, bez noclegu. Miał zdobyć Czerwone Wierchy i ewentualnie wejść na Giewont.

 W sobotę wysłał zdjęcie do swojej znajomej z Chudej Przełączki, to jest ostatni ślad, jaki mamy. Wyjechał w piątek z miejsca zamieszkania. Zdjęcie jest wysłane o 8.18, czyli musiał wyjść bardzo wcześnie, żeby tam dotrzeć. Obecnie nie ma po nim śladu. Telefon jest nieaktywny, nie można się dodzwonić — powiedział nam Krzysztof Długopolski, ratownik dyżurny TOPR.

Osoby, które widziały samotnego turystę w rejonie Czerwonych Wierchów lub Giewontu są proszone o kontakt mailowy pod adresem [email protected] lub telefoniczny z centralą TOPR pod nr 18 206 34 44.

Ośrodek narciarski w Pieninach alternatywą dla Tatr. Mnóstwo tras, brak tłumów i uporczywych kolejek:

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Złodzieje ukradli staruszce 10 kur i koguta