Szpital Dziecięcy w Krakowie zamknął oddział. Dzieci będą kierowane do innych województw

2020-04-06 8:38
Przychodnia
Autor: Pixaby

W Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu zamknięto Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii. U kilku tamtejszych pracowników stwierdzono zakażenie koronawirusem. Żaden z pacjentów nie jest zarażony.

Oddział w krakowskim Szpitalu Dziecięcym został zamknięty w miniony weekend. U pracującego tam personelu wykryto zakażenie COVID-19. Na szczęście jak podkreśla rzeczniczka szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, żaden z pacjentów nie jest zarażony. W placówce obowiązuje również kwarantanna.

Kwarantannie zostali poddani zarówno pracownicy oddziału, jak i pacjenci, którzy na nim przebywają. Potrwa ona prawdopodobnie około 14 dni. Ten czas zostanie jeszcze doprecyzowany. Pozostałe oddziały działają bez zmian - mówi Pokorna-Hryniszyn.

Co jednak z dziećmi, którzy wymagają pilnej opieki? Oddział Intensywnej terapii to jedyny taki w Małopolsce. Na ten moment mali pacjenci, którzy wymagają intensywnej terapii, będą transportowani do innych województw.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pacjenci wymagający intensywnej terapii i anestezjologii będą kierowani przez koordynatora do innych szpitali w sąsiednich województwach - dodaje rzeczniczka krakowskiej placówki.

Tak wygląda Kraków z lotu ptaka w czasie kwarantanny. Ten film szokuje!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE