Studniówka 2023. Zobaczcie, jak bawili się maturzyści Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie [ZDJĘCIA]

2023-01-18 10:13
Studniówka 2023. Zabawa do białego rana w Zespole Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie
Autor: Andrzej Krawczyk Fotografia

105 dni – dokładnie tyle pozostało do matur, które odbędą się w 2023 roku. Sezon studniówkowy rozpoczął się na dobre i zagościł także w Krakowie. Studniówka Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 odbyła się w sobotę, 14 stycznia w Mogilanach, w tamtejszej sali bankietowej Triana. Zobaczcie, jak przedmaturalny czas świętowali uczniowie słynnej placówki!

Studniówka 2023 w Zespole Szkół Odzieżowych nr 1. Gdzie świętowali maturzyści?

Tradycje Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie sięgają 1882 roku! Właśnie wtedy w Krakowie powstały kursy robót ręcznych kobiecych przy Miejskiej Szkole Wydziałowej im. św. Scholastyki.

Początkowo szkoła mieściła się w budynku szkoły wydziałowej przy ul. Św. Marka, a po roku 1900 została przeniesiona do pobliskiego lokalu przy ul. Kolejowej 11, czyli obecnej ul. Westerplatte. Szkoła w latach 1890-1897 wykazywała roczną frekwencję ponad 160 uczennic.

Placówka nieprzerwanie kontynuowała swoją działalność do odzyskania przez Polskę niepodległości, a w dwudziestoleciu międzywojennym uczęszczało do niej nawet 430 osób. Tuż po wojnie grono to zwiększyło się do ponad 800 uczennic. Patronem szkoły jest Stanisław Wyspiański, a pomysł nadania placówce jego imienia narodził się w 1963 roku.

W 2012 roku placówka przeniosła się do budynku przy ul. Cechowej 57 na Kurdwanowie.

Warto dodać, że w tegorocznej edycji rankingu „Perspektywy” Technikum Odzieżowe nr 18 im. Stanisława Wyspiańskiego zostało sklasyfikowane na 17. miejscu w Polsce, co przełożyło się na 6. pozycję w województwie Małopolskim.

Nikt nie chce zmyć graffiti z wiaduktu. Urzędniczy ping pong na Białołęce

QUIZ. Poznasz film po krótkim cytacie? Kinoman musi zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
"Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego, jak banda indywidualistów" to...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE