Strzelał z wiatrówki w okna sąsiada. Szokujące zachowanie nastolatka!

2021-05-10 15:01
policja
Autor: Małopolska Policja

Takich sąsiadów to lepiej unikać. 15-latek strzelał z wiatrówki w okna swojego sąsiada. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Poniesione straty właściciela domu są jednak ogromne.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 6 maja. Policjanci z Komisariatu w Zielonkach otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który bał się wejść na teren swojej posesji. Przyczyną było to, że ktoś strzelał w okna jego domów. Uszkodzone zostały szyby w czterech oknach dachowych. Mężczyzna zasugerował, że sprawcą może być jeden z jego sąsiadów. Pokrzywdzony straty wycenił na ponad 10 tysięcy złotych.

Raport z anteny 10.05, godz.10

Przybyli na miejsce mundurowi zapukali do drzwi sprawcy. Okazało się, że strzelaninę urządził sobie 15-latek. Po przeszukaniu domu, policjanci znaleźli dwie wiatrówki.

Nastolatek został doprowadzony do komisariatu. W obecności opiekuna prawnego usłyszał zarzut zniszczenia mienia w postaci 4 okien dachowych poprzez oddawanie strzałów z przedmiotu przypominającego broń, w wyniku czego doszło do rozbicia szyb, powodując tym straty w wysokości ponad 10 tysięcy złotych. 15-latek przyznał się do popełnienia czynu, dodając, że nie miał świadomości wyrządzenia takich szkód wiatrówką.Za popełnienie czynu karalnego nieletni odpowie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego odpowiednich środków wychowawczych lub poprawczych.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE