Straż Graniczna ostrzega przed nielegalnym imigrantem ze Słowacji. "Ma ponad 300 kg" [ZDJĘCIA]

2021-04-20 15:35 nm
niedźwiedź
Autor: Pixaby

Straż Graniczna opublikowała w mediach społecznościowych wyjątkowy wpis. Okazuje się, że w Polsce znalazł się nielegalny imigrant. Uwaga! Może być groźny! - Przybysz jest duży - nawet ponad 300 kg i zapewne szuka pożywienia - napisała na Facebooku Straż Graniczna. Domyślacie się już, o kogo chodzi?

Wpis zamieszczony przez Straż Graniczną odnosi się oczywiście do niedźwiedzia. Post znalazł się ku przestrodze. Wybierając się na wycieczkę w góry, należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Mamy ślady nielegalnej migracji ze Słowacji. Odkryli je na Podhalu funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału SG. Z racji tego, że przybysz jest duży - nawet ponad 300 kg i zapewne szuka pożywienia, tym razem mówimy tylko "Straż Graniczna wita i życzy miłego pobytu w Polsce - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia informowaliśmy, że Tatrzański Park Narodowy zamknął szlaki w Dolinie Gąsienicowej. Powodem było pojawienie się w tym rejonie niedźwiedzicy z dwójką małych niedźwiadków. Zwierzęta wędrują bardzo blisko turystycznych szlaków. Te pozostaną zamknięte do odwołania.

Raport z anteny 20.04, godz.10