Tej machiny nikt już nikt nie zatrzyma! Krakowski lagun to prawdziwy FENOMEN! [MEMY]

2021-04-22 10:46

Słynny krakowski lagun robi coraz w sieci coraz większą karierę. Historię i wizerunek słodkiego rogalika wykorzystują poszczególne cukiernie czy sklepy spożywczy. Wspomniał o nim także m.in. Stephen King. Lagun stał się również bohaterem sporej ilości memów! Specjalnie dla was zebraliśmy je w naszej galerii. Tylko zobaczcie!

Lagun z Krakowa bije rekordy popularności. Jaka jest jego historia?

Chyba nie osoby w Polsce, która nie słyszałaby o krakowskim lagunie. Przypomnijmy, słodki rogalik miał straszyć mieszkańców stolicy Małopolski. Ludzie bali się wychodzić z domu oraz otwierać okien. Na miejsce zostali wezwani inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Przerażenie mieszkańców było bezzasadne. Tajemniczy lagun okazał się croissantem, którego ktoś wyrzucił z okna!

Raport z anteny 20.04, godz.10

Krakowskim lagun w światowych mediach. Pisze o nim m.in. Stephen King!

Opowieść o krwiożerczym lagunie z Krakowa okazała się hitem! Pisały o nim światowe media, np. BBC News, ale również portale z Indii czy Rosji. Co więcej, na Twitterze wspomniał o nim pisarz Stephen King oraz aktor Mark Hamil.

Lagun z Krakowa to także hit kawiarni, cukierni i restauracji. Jedna z nich 10 proc. ze sprzedaży przekazuje KTOZ. Także dyskonty mają w swojej ofercie laguny, przedstawiając je jako idealny dodatek do kawy.

Czy lagun przebije krakowskiego obwarzanka? Tego nie wiadomo. Popularnością prześcignął już na pewno kultowy "instrybutor". O lagunie powstało już mnóstwo memów! Możecie je zobaczyć w poniższej galerii.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE