Stan Jerzego Stuhra się poprawia. Rodzina aktora wydała oświadczenie

2020-07-15 8:22
Jerzy Stuhr
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jerzy Stuhr od kilku dni przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Rodzina aktora wydała oświadczenie w jego sprawie. Jaki jest dokładnie stan krakowskiego artysty?

Przypomnijmy, że Jerzy Stuhr do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafił w nocy z niedzieli na poniedziałek. Został tam przewieziony z Podhala, gdzie spędzał weekend. Aktor doznał udaru mózgu. Oświadczenie w jego sprawie wydała w miniony wtorek rodzina.

Sytuacja jest trudna, ale pacjent szybko wraca do formy - napisali w oświadczeniu dla PAP bliscy aktora.

Członkowie rodziny podkreślili również, że najbliższe dni okażą się kluczowe. Proszą również o uszanowanie prywatności.

Jerzy Stuhr to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Ale także reżyser, pedagog, profesor sztuk teatralnych, pisarz i polonista. W latach 1990-1996 oraz 2002-2008 był rektorem PWST w Krakowie.

Stuhr wystąpił w wielu produkcjach filmowych, które na stałe wpisały się w polski kanon filmowy. Do najsłynniejszych należą rolę m.in. w "Seksmisji", "Kingsajz", czy obie części "Kilera". Niezapomniany jest również dubbing w animacji "Shrek", gdzie Jerzy Stuhr użyczył głosu Osłowi.

18 kwietnia b.r. Jerzy Stuhr skończył 73 lata.

Posłuchaj o piaskowaniu, sposobie na osad i przebarwienia na zębach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
W Krakowie zbudowano wodny plac zabaw
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE