Śnieg i mróz jeszcze w trakcie lata? Taka pogoda już za kilka dni w Polsce!

2020-08-27 11:50 nm
Płatek śniegu
Autor: Pixaby

Opady śniegu i temperatura poniżej zera? Tak za kilka dni będzie w naszym kraju, a dokładniej w Tatrach. W górach może spaść kilka centymetrów śniegu. Więcej przeczytacie na krakow.eska.pl.

To dość nietypowa końcówka wakacji. Jak prognozują synoptycy, w nocy z poniedziałek na wtorek (31 sierpnia - 1 września) możemy spodziewać się opadów śniegu wysoko w górach. Spaść może nawet kilka centymetrów białego puchu. Dodatkowo chwyci mróz. Na Rysach prognozuje się temperaturę poniżej 0 stopni Celsjusza.

Zmiany w pogodzie warto mieć na uwadze, jeśli planujemy w przyszłym tygodniu wycieczkę w góry. Pamiętajmy, że temperatura oscylująca w okolicach zera plus opady śniegu powodują pogorszenie warunków na szlakach. Te robią się mokre i śliskie.

Przed planowanym wyjściem w góry warto sprawdzić prognozę pogody oraz warunki na szlakach. Pamiętajmy także o odpowiednim ubraniu oraz obuwiu.

Czerwona strefa w Krynicy-Zdrój odstrasza turystów?
Posłuchaj o najpopularniejszych rozdzajach serów. Czym się wyróżnia każy z nich? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.