Małopolska liderem wśród innych województw w kwestii bezpieczeństwa w ośrodkach turystycznych

2020-08-26 16:55 ŁM
Szlak Turystyczny
Autor: Michał Rejduch Znakarze chca odnowić w tym roku 150 km szlaków w Beskidzie Sądeckim

Kilkaset hoteli z Małopolski otrzymało certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnienie to jest przyznawane za realizację wszystkich niezbędnych obecnie środków bezpieczeństwa. Prawie 1/4 certyfikatów wydanych przez Polską Organizację Turystyczną trafiła do obiektów z Małopolski.

- Te obiekty są dobrze przygotowane, przestrzegają wszystkich norm sanitarnych i higienicznych, co daje poczucie bezpieczeństwa turyście. Z drugiej strony mamy bardzo nowoczesną branżę turystyczną, wiele nowych hoteli, który są na te wyzwania przygotowane - mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Certyfikaty mają zachęcić turystów do licznego odwiedzania Małopolski również poza sezonem wakacyjnym. Paradoksalnie trudna sytuacja związana z koronawirusem pomogła w promocji rzadziej odwiedzanych dotychczas miejsc.

- Pandemia pomogła nam osiągnąć cel, który od dawna zakładaliśmy, czyli upowszechnienie mniej do tej pory znanych miejsc. Szlaki górskie, schroniska w Beskidzie Wyspowym i Sądeckim, czy szlak architektury drewnianej - one mają wyższe obłożenie, mówiąc kolokwialnie, niż wcześniej - mówi Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Eksperci z branży turystycznej podkreślają, że w najgorszej sytuacji znajduje się obecnie Kraków. Stolica Małopolski cieszyła się popularnością głównie wśród turystów zagranicznych, których w tym sezonie jest dużo mniej niż w latach ubiegłych.

Letnia Akademia Folkloru w Krakowie. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Nietypowy klient w krakowskiej Castoramie