Smog.

i

Autor: pixabay.com Smog w Krakowie 13.13.2021

Smog przykrył Kraków. Wydano I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

2021-11-26 8:42

Fatalne powietrze w Krakowie. Normy w mieście są przekroczone o kilkaset procent. Bardzo źle wygląda też sytuacja w podkrakowskich miejscowościach. Wydano I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Obowiązywać będzie do północy.

W piątek, 26 listopada lepiej nie oddychać na zewnątrz pełną piersią. Smog przykrył miasto. Ciężka sytuacja była już wieczorem w czwartek. Informował o tym Krakowski Alarm Smogowy. Przodowała wtedy Wieliczka oraz Kokotów.

Wyrzucał popiół z kominka, spalił las

Od rana w piątek odczuwamy tego konsekwencje. Najgorsze powietrze mamy w centrum Krakowa. Fatalnie wygląda też sytuacja w okolicznych miejscowościach. Chodzi tu: Zabierzów, Modlniczkę, Radziszów oraz wspomnianą już Wieliczkę.

Smog w Krakowie i okolicach 26.11.

i

Autor: airly Smog w Krakowie i okolicach 26.11.

Wydano I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Obowiązywać będzie do północy. Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM 10.

Smog w Krakowie. Jak się chronić?

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze, powinny podjąć następujące środki ostrożności:

  • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń;
  • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń;
  • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy.
Sonda
Czy przez smog Twój organizm czuje się gorzej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE