Adam Małysz

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI / SUPER EXPRESS

Skocznia narciarska powstanie pod Krakowem? Wielkie plany Adama Małysza

2023-02-10 15:57

Czy w Zabierzowie powstanie skocznia narciarska wraz z nowoczesnym kompleksem? Okazuje się, że są takie plany! Władze gminy potwierdziły już, że prowadziły pierwsze oficjalne rozmowy w tej sprawie z Polskim Związkiem Narciarskim. Adam Małysz chce popularyzować sport nie tylko pod Tatrami. Co wiemy o planowanych inwestycjach?

Co powstanie w Zabierzowie?

Gmina Zabierzów poinformowała oficjalnie o toczących się rozmowach pomiędzy wójtem, Elżbietą Burtan i prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, Adamem Małyszem. Ich przedmiotem ma być współpraca samorządu z PZN-em, ale też popularyzacja narciarstwa nie tylko pod Tatrami.

- PZN planuje w okolicach Krakowa stworzyć miejsce o charakterze sportowym integrujące lokalną społeczność. Piękne krajobrazy naszej gminy, dobra infrastruktura i komunikacja były dla PZN głównym argumentem do zainicjowania tych rozmów – czytamy w komunikacie gminy.

PZN chciałby stworzyć w Zabierzowie szeroką ofertę zajęć sportowych, które będą adresowane głównie do młodzieży. Pod okiem profesjonalnych trenerów mieszkańcy gminy mogliby poznawać sekrety sportowych mistrzów narciarskich.

W Zabierzowie zgodnie z planem miałaby powstać skocznia narciarska, góra saneczkowa dla dzieci, trasy do nartorolek czy nart biegowych i miejsce na trofea najwybitniejszych narciarzy wraz z budynkiem socjalnym.

Skocznia miałaby być całoroczna, wyłożona igielitem i przeznaczona dla dzieci. PZN ma obecnie szukać źródeł finansowania, a gmina Zabierzów nie poniosłaby żadnych kosztów w ramach planowanej inwestycji. Za najlepszą lokalizację uznano działkę komunalną w Bolechowicach przy ul. Turystycznej.

Express Biedrzyckiej - PŁK PIOTR LEWANDOWSKI

QUIZ: Czy znasz gwarę dolnośląską? Prawdziwi wrocławianie zdobędą przynajmniej 7/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Co oznacza słowo "chaupa"?