Policja

i

Autor: Pexels

Na sygnale

Kolejny atak z użyciem ostrych narzędzi w Skawinie. Napastnicy wtargnęli do mieszkania

2023-10-11 10:26

W Skawinie doszło do kolejnego zdarzenia z użyciem ostrego narzędzia. Tym razem dwóch napastników wtargnęło do jednego z tamtejszych mieszkań i nocą zaatakowało śpiącego lokatora. Mężczyźni z nożem w ręku grozili także pozbawieniem życia matce pokrzywdzonego.

Skawina. Kolejny atak z użyciem ostrych narzędzia

Skawina nie jest ostatnimi czasy najspokojniejszą miejscowością pod Krakowem. Niedawno jeden z mieszkańców został brutalnie zaatakowany dwóch napastników, z których jeden posługiwał się maczetą, zadając pokrzywdzonemu ciosy po całym ciele i głowie, w konsekwencji czego mężczyzna w stanie zagrożenia życia przetransportowano do szpitala. Jak poinformowała policja, sprawcami okazali się 22 i 29-latek. Nie trzeba było długo czekać, aby w Skawinie doszło do kolejnego niepokojącego zdarzenia.

Jak poinformowała małopolska policja, w nocy z 29 na 30 września oficer dyżurny ze skawińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o pobiciu z użyciem noża, do którego miało dojść w jednym z mieszkań. Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany adres, a na miejscu zastali pokrzywdzonego i ustalili, że dwóch mężczyzn wtargnęło tej nocy do jego mieszkania. Mężczyzna został zaatakowany w trakcie snu, a agresorzy grozili pozbawieniem życia jego matce.

Pokrzywdzony jednak szybko zareagował i wyrwał nóż jednemu z napastników, po czym doszło do przepychanki w konsekwencji której napastnicy zbiegli.

Działania kryminalnych pozwoliły na szybkie ustalenie personaliów sprawców — to 27 i 33-latek z Krakowa. Policjanci przeszukali kilka adresów, pod którymi sprawcy mogli się ukrywać, po czym ich namierzyli i zatrzymali. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych – informuje policja.

27 i 33-latek odpowiedzą za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża oraz zniszczenie mienia i wtargnięcia do mieszkania. Dodatkowo 33-latek odpowie też za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 33-letniego mężczyzny zastosowano areszt tymczasowy.

Małopolska policja rozbiła siatkę dilerów narkotykowych. Zatrzymano siedem osób w Krakowie i Brzesku

Łukasz Cieślewicz z Wysp Owczych: - Żeby zagrać z Polską, nasi piłkarze musieli wziąć urlopy