Ścieżka wzdłuż Rudawy na Błoniach już prawie gotowa. Oficjalnie otwarcie w połowie lipca

2020-06-29 13:25 db
blonia
Autor: Dominika Baraniec

Trwa budowa nowej ścieżki dla rowerów i pieszych przy Rudawie w Krakowie. Dzięki realizacji inwestycji ma być przede wszystkim bezpieczniej. Zadanie, za które odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej, jest warte ponad 2 mln złotych. Chodzi nie tylko o rozbudowę alei w sąsiedztwie Błoń, ale również nowe nasadzenia i wymianę elementów małej architektury.

Urzędnicy uznali, że poszerzenie alei do sześciu metrów jest konieczne, żeby bezpiecznie mogli korzystać z niej zarówno piesi, jak również rowerzyści. Żeby tak faktycznie było, potrzebne są dwie odrębne ścieżki (przed rozbudową była jedna dla pieszych i cyklistów). Na ścieżce wylano już nowy asfalt i zdjęto zakaz poruszania się. Dzięki temu rowerzyści, rolkarze i piesi testują nową nawierzchnie.

Mieszkańcy Krakowa twierdzą, że jest bezpieczniej i przede wszystkim równo. Przed remontem ciężko było tak przejechać bez korków lub wjechania w kogoś - komentują rowerzyści.

Do zamontowania zostały ławki, pitniki i barierki. Koszt inwestycji to dwa miliony złotych. Urzędnicy zapewniają, że oficjalnie otwarcie odbędzie się w połowie lipca.

Kończy się remont ścieżki pieszo-rowerowej na krakowskich Błoniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.