Jaka jest kondycja hoteli po pandemii koronawirusa? Wiele z nich nie ma się czym chwalić

2020-06-29 19:40 Wojciech Sidorowicz
Hotel w Krakowie
Autor: Mr_incognito_

W ciągu tygodnia krakowskie hotele świecą raczej pustkami. Trochę lepiej jest dopiero w weekendy, choć i wtedy w najlepszym wypadku zajęta jest zaledwie połowa pokoi. - Teraz w Krakowie hotele zarabiają wyłącznie na swoje utrzymanie - zwraca uwagę Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Zdaniem Grzegorza Biedronia z MOT na większe przychody hotele mogą liczyć na przełomie lipca i sierpnia.

- W tym momencie problem nie leży tylko po stronie turystów, którzy muszą nabrać odwagi, by wynająć pokój w hotelu. Również branża musi być w 100 procentach przygotowana na przyjęcie gości - dodaje Biedroń. 

W Krakowie wszystkie hotele powinny otworzyć się w przeciągu tygodnia. Z dużymi problemami zmaga się także branża najmu krótkoterminowego. Pokazuje to przykład pana Marcina, który w poprzednim sezonie wynajmował turystom pięć mieszkań. Dziś udostępnia tylko jedno.

- Ponad połowa obiektów, która była dostępna w poprzednim roku, teraz jest zamknięta. Jeśli w ciągu całego okresu wakacyjnego dojdziemy do obłożenia 30-40% to naprawdę będą to bardzo dobre liczby. Nie liczyłbym na nic więcej - mówi pan Marcin.

Zarówno hotelarze, jak i właściele mieszkań w te wakacje przede wszystkim liczą na turystów krajowych, od których przede wszystkim będą zależały ich dochody.

Pogodowa katastrofa w Małopolsce. Tak wyglądało gradobicie pod Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.