Osoba z niepełnosprawnością potrącona przez samochód

Samochód potrącił osobę z niepełnosprawnością. „Używajcie odblasków i lamp sygnalizacyjnych”

2023-03-14 9:38

Ochotnicza Straż Pożarna z Iwanowic pod Krakowem w mediach społecznościowych poinformowała o wypadku, do jakiego doszło z udziałem osoby z niepełnosprawnością, która poruszała się na wózku inwalidzkim. Mężczyzna trafił do szpitala, a strażacy wystosowali ważny apel dotyczący odblasków.

Ważny apel strażaków. Chodzi o odblaski

Ochotnicza Straż Pożarna z Iwanowic poinformowała o wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 13 marca na ul. Malowniczej w Iwanowicach na północ od Krakowa.

Samochód potrącił tam osobę z niepełnosprawnością, która poruszała się na wózku inwalidzkim.

- Poszkodowany nie miał odblasków i świateł, a na dodatek był ubrany na czarno, co sprawiło, że był kompletnie niewidoczny. W miejscu zdarzenia, tj. pomiędzy Iwanowicami a Krasieńcem nie ma lamp. Kierowca nie zauważył mężczyzny prawdopodobnie dlatego, że z naprzeciwka nadjeżdżał inny samochód, który oślepił go światłami – informują ochotnicy.

Mężczyzna był przytomny, a na miejscu zjawiły się jednostki OSP Poskwitów, Iwanowice i funkcjonariusze policji. Strażacy wystosowali także ważny apel dotyczący nieszczęśliwego wypadku.

Przy okazji tego nieszczęśliwego zdarzenia mamy apel do osób poruszających się po zmroku. Używajcie odblasków oraz lampek sygnalizacyjnych. To kosztuje bardzo niewiele, a może uratować życie. Kierowca oślepiony światłami pojazdu jadącego z naprzeciwka ma bardzo niewielkie pole manewru, gdy w ostatniej chwili zobaczy pieszego. Ubierając odblaski i używając lampek dajemy mu szansę na wcześniejszą reakcję, a sobie na uratowanie zdrowia lub życia. Pamiętajmy o tym!

Nowoczesne tramwaje w Krakowie. Stary ciężko już spotkać!

Quiz o wiośnie. Sprawdźcie, czy jesteście przygotowani na jej przyjście

Pytanie 1 z 10
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE