Roksana Węgiel

i

Autor: Jarosław Sender/East News Roksana Węgiel zagra w Krakowie. Co o niej wiemy? Kiedy odbędzie się jej koncert?

Roksana Węgiel zagra w Krakowie. Co o niej wiemy? Kiedy odbędzie się jej koncert?

2022-09-22 13:36

Roksana Węgiel występująca też pod pseudonimem Roxie Węgiel to obecnie jedna z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop w Polsce. Jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids, a także 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jej piosenki biją rekordy popularności, a na koncerty przychodzą tłumy młodych fanów. Ku ich uciesze, Roksana Węgiel zagra koncert w Krakowie. Wystąpi w sobotę, 24 września w Kinie Kijów.

Roksana Węgiel – skąd pochodzi młoda gwiazda? Co o niej wiemy?

Roxie ma 17 lat, urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle. To tam kształciła swoje muzyczne zdolności, najpierw w Szkole Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, a potem w Jasielskim Domu Kultury. W 2018 roku wygrała pierwszą edycję programu The Voice Kids. W tym samym roku została zwyciężczynią 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, a w 2021 roku wygrała trzecią edycję programu tanecznego Dance Dance Dance. Niekiedy występuje także jako aktorka. Obecnie 17-latka przygotowuje się do matury, ale również sporo koncertuje. 

Roksana Węgiel – muzyka i obecność w mediach

W 2019 roku wydała swój debiutancki album „Roksana Węgiel”. Był on nominowany do Fryderyka w 2020 roku, w kategorii Album Roku Pop dla wersji albumu Deluxe. Płyta pokryła się platyną, a single takie jak Żyj”, „Anyone I Want to Be”, „Nie zmienisz mnie”, „Lay Low” czy „Obiecuję” rozbrzmiewały w rozgłośniach radiowych. Młoda gwiazda jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a na swoim Instagramie chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym. Pod koniec 2022 roku Roxie ma w planach wydanie swojego kolejnego albumu, na który fani zapewne czekają z niecierpliwością.

Roksana Węgiel – kiedy zagra koncert w Krakowie?

Roxie zagra koncert w Krakowie – wystąpi w sobotę, 24 września w Kinie Kijów na ulicy Krasińskiego 34. bilety w cenie 120 lub 130 złotych można nabyć w kasie Kina Kijów lub na stornie internetowej kupbilecik.pl.

Szybkie pytania - Tribbs

QUIZ: Czy jesteś jesieniarą? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Jaki napój jest najlepszy?