klasa lekcyjna

i

Autor: fot. Pixabay Zimno w szkole oznacza naukę zdalną. Jaka temperatura musi być w klasie?

Zimno w szkole oznacza naukę zdalną. Jaka temperatura musi być w klasie?

2022-09-21 20:44

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, jednak uczniowie już teraz próbują znaleźć odpowiedź, czy możliwy jest powrót nauki zdalnej. Okazuje się, że to możliwe, ale wcale nie z powodu kolejnej fali pandemii, a kryzysu energetycznego. Jeśli temperatura w klasie spadnie poniżej tej określonej dokładnie w przepisach, zajęcia w szkole nie będą mogły się odbywać. O jakiej temperaturze mowa? Sprawdźcie!

Jaka temperatura musi być w klasie? Przepisy jasno to określają

Chodzi o rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. W § 17 ust. 1 można przeczytać: "W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, zapewnia się temperaturę co najmniej 18°C." Co w przypadku, jeśli temperatura będzie niższa? O tym mówi ust. 2: "Jeżeli nie jest możliwe zapewnienie temperatury, o której mowa w ust. 1, dyrektor zawiesza zajęcia na czas oznaczony, powiadamiając o tym organ prowadzący".

Co w przypadku, kiedy temperatura spadnie poniżej określonej w przepisach?

W maju znowelizowano ustawę. Dodano zapis mówiący o tym, że gdy zajęcia zostaną zawieszone na dłużej niż trzy dni, dyrektorzy mają obowiązek zorganizować zajęcia “z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość” – chodzi tu o naukę zdalną. Należy mieć to na uwadze, tym bardziej, że według synoptyków zapowiadana jest mroźna zima. Jeżeli ogrzewanie w szkołach będzie wiązać się z ponadprogramowymi wydatkami, spowodowanymi kryzysem energetycznym, scenariusz nauki z domu może stać się realny.

Kraków, dworzec PKP, nie-ruchome schody potrzebują 2 milionów złotych na remont

Jak dobrze znasz zagraniczne kino ostatnich lat? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielił się w rolę Arthura, głównego partnera w działalności Doma Cobba, bohatera filmu "Incepcja" (2010)?