Rok akademicki 2021/2022. Studenci wracają do nauki stacjonarnej. Na uczelniach obowiązkowe maseczki

i

Autor: Pixaby Rok akademicki 2021/2022. Studenci wracają do nauki stacjonarnej. Na uczelniach obowiązkowe maseczki

Obowiązkowe MASECZKI i dystans społeczny. Co jeszcze? Tak będzie wyglądać powrót na studia

2021-09-21 11:40

Rok akademicki 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. Pojawiły się już pierwsze wytyczne w sprawie zajęć. Studenci wrócą na nauki stacjonarnej, ale z pewnymi zmianami. Na uczelni ma obowiązywać NAKAZ zasłaniania ust i nosa. Co jeszcze?

Studenci wracają do nauki stacjonarnej. Na uczelniach obowiązkowe maseczki

Rok akademicki 2021/2022 studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego mają rozpocząć stacjonarnie. Wyjątkiem będą zajęcia określone przez dziekanów wydziałów/kierowników jednostek organizacyjnych uczelni. Te odbywać się będą zdalnie.

Na UJ będą także obowiązywać obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w Polsce. Przypomnijmy, że wkroczyliśmy właśnie w czwartą falą pandemii koronawirusa. Liczba zakażeń cały czas rośnie, a jak podkreślił minister zdrowia, jeszcze w tym tygodniu może przekroczyć tysiąc przypadków dziennie.

Raport z anteny 20.09, godz.10

W związku z tym na Uniwersytecie Jagiellońskim konieczne będzie zakładanie maseczek.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego we wszystkich przestrzeniach wspólnych (korytarze, windy, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne, czytelnie) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zachowywania zasad dystansu społecznego oraz stosowania, przed wejściem do sal dydaktycznych, środków do dezynfekcji rąk - czytamy w komunikacie UJ.

Dodatkowo w salach dydaktycznych wymagane jest zachowanie 1,5-metrowego odstępu między prowadzącymi a studentami. W przerwach pomiędzy zajęciami sale powinny być wietrzone. Studenci są również zachęcani do zasłaniania ust i nosa podczas zajęć.

Sonda
Czy studenci powinni wrócić do nauki stacjonarnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE