lewy

i

Autor: PAP/EPA - Facebook.com

Radny Wieliczki: "Składam wniosek o nieuznanie Złotej Piłki!". Publikuje projekt uchwały

2021-11-30 10:37

Poniedziałkowe ogłoszenie wyników plebiscytu Złotej Piłki odbiło się szerokim echem wśród polskich kibiców. Wielu uważa, że Robert Lewandowski niesłusznie zajął drugie miejsce i że to właśnie jemu należy się główne wyróżnienie. Podobnego zdania jest Kamil Jastrzębski, radny Wieliczki. Samorządowiec złożył wniosek o nieuznanie wyników tegorocznej edycji.

- Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata - napisał w mediach społecznościowych wielicki radny.

Samorządowiec opublikował również projekt uchwały, który miałby być głosowany na posiedzeniu rady miasta. Słada się ona z trzech punktów:

  1. Nie uznaje się wyników plebiscytu pod nazwą "Złota Piłka" (fr. Ballon d'Or) za rok 2021.
  2. Stwierdza się, iż najlepszym piłkarzem świata w roku 2021 jest p. Robert Lewandowski, a nie p. Lionel Messi.
  3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

W dalszej części projektu przeczytać możemy uzasadnienie:

"Polski snajper, mimo kontuzji wykluczającej go na cztery spotkania (...) z wynikiem 41 trafień ustanowił nowy rekord w historii niemieckiej piłki klubowej. Eksperci nie mają złudzeń - tak fenomenalna rzecz nie miała prawa się wydarzyć. A jednak się wydarzyła i nie została należycie uhonorowana przez dziennikarzy głosujących w plebiscycie."

Dalej czytamy, że uchwała ma na celu "wsparcie i promocję wybitnych polskich sportowców". To właśnie ich sukcesy - argumentuje autor uchwały - mają "przełożenie na wizerunek Polski za granicą".

Nie znamy jeszcze stanowiska redakcji tygodnika "France Football" - organizatorów plebiscytu - na tak zdecydowaną reakcję radnego Jastrzębskiego.

Przypomnijmy, podczas poniedziałkowego wręczenia statuetki "Złotej Piłki", najlepszym piłkarzem świata uznany został Leo Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie, odebrał także - przyznaną po raz pierwszy w historii - nagrodę dla najlepszego napastnika 2021 roku.

Uchwała

i

Autor: Facebook.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE