Krupówki/Zakopane/ zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Shutterstock

QUIZ

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Sprawdź, jak dobrze znasz polską stolicę gór!

2023-09-27 7:24

Zakopane to jedna z ulubionych turystycznych miejscowości Polaków. Tutaj sezon trwa praktycznie przez cały rok. Latem turyści wędrują po górach, zimą przyjeżdżają, aby uprawiać sporty zimowe. Większość naszych rodaków, chociaż raz w swoim życiu wybrała się na Podhale, aby na własnej skórze doświadczyć tego wyjątkowego folkloru i pysznego, regionalnego jedzenia. Jeśli należycie do tego zaszczytnego grona, rozwiążcie nasz QUIZ i sprawdźcie, jak dużo wiecie o polskiej stolicy gór.

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Jak dobrze znasz stolicę Podhala?

W te wakacje Zakopane przeżyło prawdziwe oblężenie. Chociaż lokalni przedsiębiorcy przyznali, że nieco mniej na Polaków zawitało na Podhalu, miejscowość stała się niezwykle popularna wśród gości zza granicy. Szczególnie Arabowie upodobali sobie Zakopane jako kierunek wypoczynkowy. W mieście doceniają przede wszystkim przywiązanie Górali do tradycji, którą kultywują nie na pokaz, a jako element codziennego życia. Zagraniczni goście widzą na Podhalu autentyczność, której brakuje w innych krajach. Dzięki temu czują się tam jak u siebie. Trudno zresztą się dziwić. Polska stolica gór to nie tylko Krupówki — występuje tu pełne bogactwo wyjątkowych atrakcji turystycznych, rękodzieła, zapierające dech w piersiach górskie szlaki i pyszne regionalne jedzenie. Jeśli chociaż raz mieliście okazję zawitać w Zakopanem, sprawdźcie, jak wiele pamiętacie ze swojego pobytu w tym miejscu. Rozwiążcie nasz QUIZ i pokażcie, że o polskiej stolicy gór wiecie już wszystko!

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Jak dobrze znasz polską stolicę gór?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się słynna skocznia narciarska w Zakopanem?
Wielka Krokiew

Proste szlaki w Tatrach dla amatorów pieszych wędrówek. To nie tylko ceprostrada:

Nowa stacja kolejowa w Krakowie. Powstała w samym centrum miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE