PRL

i

Autor: Giedymin Jabłoński/J. Żołnierkiewicz/Wikipedia

QUIZ

QUIZ. Najtrudniejsze pytania o czasach PRL! Jak dobrze pamiętasz Polskę Ludową?

2023-10-06 15:31

Czasy PRL to okres, które ogromna część społeczeństwa chciałaby wymazać z pamięci. Był to jeden z najbardziej burzliwych momentów w dziejach państwa polskiego, naznaczony wieloma tragicznymi wydarzeniami i pozbawieniem swobód obywatelskich. Nie da się jednak jednoznacznie wymazać 44 lat tak z kart historii, jak i pamięci pokoleń Polek i Polaków. Jak dobrze pamiętasz czasy PRL? Oto najtrudniejsze pytania zebrane w quizie!

Czasy PRL. Jak dobrze pamiętasz tamten okres? QUIZ

Czasy PRL określane bywają jako te słusznie minione. Trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem, gdyż to właśnie lata 1945-1989 były jednymi z najbardziej burzliwych i tragicznych w historii Polski. Właśnie czasy PRL to okres, kiedy polskie społeczeństwo żyło w ubóstwie i niedostatku, a władza nie potrafiła zapewnić nawet podstawowych towarów potrzebnych do życia. W PRL-u brakowało niemal wszystkiego, od papieru toaletowego po samochody, których potencjalni właściciele nigdy się nie doczekali. PRL to także wiele trudnych i bolesnych wydarzeń, takich jak Poznański Czerwiec, Stan Wojenny czy pacyfikacja strajku w kopalni „Wujek”. Oczywiście podobnych, dramatycznych momentów w historii naszego kraju, które miały miejsce w czasach PRL było więcej. Nie można zapomnieć także o innych datach z czasów PRL, takich jak powstanie NSZZ Solidarność czy obrady Okrągłego Stołu. Okres PRL-u cechowało wiele absurdów i głośnych do dziś zdarzeń, które część Polek i Polaków zapamiętała na całe życie. Jak dobrze pamiętasz Polskę Ludową? Sprawdź swoją wiedzę w naszym trudnym quizie.

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz Polskę Ludową? Ważne daty z czasów PRL

Pytanie 1 z 10
1. Poznański Czerwiec to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w PRL. W którym roku miało ono miejsce?

Oto najpiękniejsza wieś w Małopolsce w 2023 roku! Leży na Szlaku Orlich Gniazd

Express Biedrzyckiej - KRUPA, SCHNEPF, GAJEWSKI_RUNDA 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE