Kraków

i

Autor: Mach240390/Wikimedia Commons Zdjęcie poglądowe

Quiz

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Małopolsce. Jak dobrze je znasz? Trudno o komplet punktów

2023-10-06 15:29

Trudny quiz z tablic rejestracyjnych z Małopolski. Będziesz potrafił rozpoznać wszystkie? Każde dnia na ulicach mijamy setki samochodów. Po tablicach rejestracyjnych można poznać, z jakiego miasta czy województwa pochodzą pojazdy. Jesteś królem szos? Ten quiz nie powinien więc sprawić ci problemu! Spróbuj swoich sił.

Quiz. Tablice rejestracyjne w Małopolsce. Czy rozpoznasz wszystkie?

Obecny system tablic rejestracyjnych w Polsce został wprowadzony 31 marca 2000 roku, po reformie podziału administracyjnego z 1999 roku. Zgodnie z prawem, pierwsza litera rejestracji oznacza województwo, a jedna lub dwie następne powiat lub miasto na prawach powiatu. Wyróżnia się osiem rodzajów tablic rejestracyjnych obowiązujących w Polsce: zwyczajne, indywidualne, zabytkowe, dla pojazdów elektrycznych lub wodorowych, tymczasowe, tymczasowe badawcze (wydawane do 10 lipca 2019 roku), profesjonalne, dyplomatyczne. Województwo małopolskie dzieli się obecnie na 19 powiatów oraz trzy miasta na prawach powiatu. Każde z nich charakteryzują odpowiednie znaki na tablicach rejestracyjnych. KR, KWA, KCH, KPR – chyba każdy kierowca choć raz widział takie tablice rejestracyjne przemieszczając się po małopolskich drogach. Nie każdy jednak wie, jaki powiat czy miasto na prawach powiatu oznaczają, choć pozornie ich rozpoznanie wydaje się być bardzo prostym zadaniem. Czy znasz tablice rejestracyjne w województwie Małopolskim? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie.

Quiz. Tablice rejestracyjne w Małopolsce. Czy rozpoznasz, skąd pochodzą?

Pytanie 1 z 15
1. Zacznijmy od czegoś prostego. Tablice rejestracyjne zaczynające się od liter „KR” oznaczają, że pojazd zarejestrowano w:
Tablice rejestracyjne w Małopolsce

Najczęściej nadawane imiona w Małopolsce. Które są najmodniejsze?

Express Biedrzyckiej - KRUPA, SCHNEPF, GAJEWSKI_RUNDA 2