Punkt szczepień w Tauron Arena Kraków otwarty! NAwet 2 tyś szczepień dziennie!

2021-05-07 15:47 KK
Punkt Szczepień Tauron Arena Kraków
Autor: Kuba Kusy

W piątek rozpoczął działanie punkt szczepień powszechnych w Tauron Arenie Kraków. Będzie czynny przez siedem dni w tygodniu od 8 do 20. W punkcie działa dziesięć stanowisk, po pięć dla chcących przyjąć preparat AstraZeneca lub Moderna.

Punkt może zaszczepić nawet 2 tyś. osób dziennie. Łukasz Bartkowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Opieki mówi, że możliwości są jednaj dużo większe. 

Te dziesięć punktów jest w stanie bez problemu wypełnić  tę liczbę 2 tyś. dziennie, oczywiście z zastrzeżeniem ich posiadania. Natomiast jeżeli będzie możliwość wykonywania większej liczby szczepień, to my mamy nieograniczone możliwości - zapewnia. 

Pierwsi chętni pojawili się w punkcie kilkanaście minut przed jego otwarciem. 

Mieszkam niedaleko i akurat trafił się termin tutaj. Wybrałam sobie Modernę, bo chcę mieć drugą dawkę przed wakacjami. Zostałam poinformowana, że muszę chwilkę poczekać, ale byłam w środku 

Pierwszego dnia szczepionki przyjmie ponad pół tysiąca osób. Wiceprezydent Andrzej Kulig zapewnia, że kolejne dostawy nie są zagrożone.

Na dzisiaj mamy  580 szczepionek, natomiast na następne dni jest systematyczny wzrost ich liczby. Zapisy mamy już do 11 maja, nie ma żadnych obaw, że będzie przerwa w dostawach - stwierdza. 

Organizatorzy proszą, by chcący się zaszczepić nie przychodzili do punktu z dużym wyprzedzeniem, co ograniczy ewentualny tłok w kolejkach. 

Skradzione Audi A4 odzyskane tego samego dnia