Przeraża was zima za oknem? To jeszcze nic! W weekend temperatura odczuwalna nawet -40 stopni!

2021-02-11 11:07
Przeraża was zima za oknem? To jeszcze nic! W weekend temperatura odczuwalna nawet -40 stopni!
Autor: Pixaby Przeraża was zima za oknem? To jeszcze nic! W weekend temperatura odczuwalna nawet -40 stopni!

Jeśli pogoda za oknem przyprawia was o dreszcze, to nie mamy dobrych informacji. Śnieg i mróz zostaną z nami przez dłuższy czas. W weekend temperatura jeszcze spadnie. W niektórych miejscach odczuwalna wyniesie nawet -40 stopni Celsjusza!

Opady śniegu i silny mróz. Ciężki poniedziałek w pogodzie i na drogach

W tym roku zdecydowanie nie możemy narzekać na brak zimy. Od początku roku regularnie pada śnieg, nie brakuje również ujemnych temperatur. Wiele mówiło się o tzw. "bestii ze wschodu". Faktycznie w Polsce mieliśmy już bardzo silne mrozy oraz intensywne opady śniegu. Czy były one jednak spowodowane wspomnianą "bestią", czy innym frontem? Głosów jest wiele.

Nie ulega jednak wątpliwości, że od poniedziałku 8 lutego zima ponownie mocno zaatakowała. Utrudnienia na drogach i chodnikach mieliśmy w wielu miejscach w kraju. Bardzo poważna sytuacja była w Krakowie i w Małopolsce. Komunikacja miejska praktycznie wysiadła. Drogi dojazdowe do Krakowa były śliskie, a w wielu miejscach zalegało błoto pośniegowe. Jak dokładnie wyglądała sytuacja? Sprawdźcie w naszej galerii.

Domyka się ring wokół Krakowa

Idą siarczyste mrozy. Temperatura odczuwalna nawet -40 stopni!

Intensywne opady śniegu, które towarzyszą nam od niedzieli to jednak jeszcze nie wszystko. Na północnym wschodzie Polski już mamy bardzo silny mróz dochodzący do -11 stopni Celsjusza. W czwartek w całej Polsce będziemy mieć kilkustopniowe mrozy. Będzie też intensywnie padać śnieg. Co więcej, w od czwartku, 10 lutego zacznie mocno wiać. W Weekend porywy wiatru w górach mogą dochodzić do 45 km/h. A to oznacza, że odczuwalna temperatura w górach sięgnie nawet -40 stopni!

Zima w Polsce w pełni. Kiedy poprawa pogody?

Taka pogoda w Polsce utrzymywać się będzie do następnego tygodnia. Poprawy pogody - mniejszych opadów śniegu oraz złagodzenia mrozu może spodziewać się dopiero w okolicach środy-czwartku (17-18 lutego).

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE