Wiadomości

Protestujący z transparentami pod krakowskim kinem. Powodem "Zielona granica" Agnieszki Holland

2023-09-22 7:34

W czwartek, 21 września w krakowskim Kinie pod Baranami przedpremierowo wyświetlano film "Zielona granica" Agnieszki Holland. Pod wejściem do budynku zebrali się protestujący, którzy wykrzykiwali hasło: "Tylko świnie siedzą w kinie". Na miejscu pojawili się również uczestnicy kontrmanifestacji.

Protest przeciwko filmowi "Zielona granica"

Protest przed kinem zapowiedziała w środę Młodzież Wszechpolska. Przeciwnicy filmu zgromadzili się w czwartek przed seansem "Zielonej granicy" z transparentem "Murem za polskim mundurem".

- Polska państwem narodowym - wołali protestujący. W trakcie wystąpień organizatorzy protestu mówili, że film Holland jest "paszkwilem antypolskim" i "stoi w sprzeczności z wartościami, które wyznają".

"Naszą bronią solidarność" i "Stop przemocy na granicy" - odpowiadali okrzykami kontrmanifestanci. Wołali także: "Miejsce dzieci nie jest w lesie" i "Wolna sztuka bez cenzury".

Jak poinformowała policja, podczas zgromadzenia nie doszło do niebezpiecznych incydentów.

Nowa stacja kolejowa w Krakowie. Powstała w samym centrum miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE