Pracownicy Kraków Airport zaprezentowali się światu na jedynych takich targach w Polsce

2021-04-22 15:25
Pracownicy Kraków Airport zaprezentowali się światu na jedynych takich targach w Polsce
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Transmisja odbyła się ze specjalnego studia w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Co pasażerowie potrafią przemycać w swoich ubraniach oraz dlaczego żartowanie o posiadaniu bomby na pokładzie samolotu to zły pomysł. Tego i więcej dowiedzieli się widzowie specjalnej prezentacji online pracowników lotniskowych zorganizowanej przez Kraków Airport. Akcja miała na celu przybliżenie branży lotniczej potencjalnym przyszłym kandydatom do pracy.

Praca na lotnisku "od kuchni". Krakowski port lotniczy w Balicach zorganizował jedyne w Polsce Lotniskowe Targi Zawodoznawcze. Celem było zainteresowanie młodzieży karierą w branży lotniczej. Podczas transmisji online pracownicy Kraków Airport zaprezentowali siebie oraz swoje obowiązki. Opowiadali też różne historie z pracy. Niektóre bardzo nietypowe.

Pewna Pani kiedyś wpadła na pomysł zaszycia sobie w bluzie od wewnętrznej strony dwóch kilogramów szynki ponieważ już limit bagaży miała przekroczony a chciała po prostu to przenieść - mówi Pan Jerzy, pracownik ochrony lotniskowej.

Innym razem okazało się, że głupie żarty mają poważne konsekwencje.

Kilka lat temu pasażer lotu do Hurghady w pewnym momencie oznajmił wszystkim, że ma bombę i nie zawaha się jej użyć. Stan tego pasażera wskazywał na to, że już rozpoczął swoje wakacje. Skończyło się awaryjnym lądowaniem na lotnisku w Burgas i wyprowadzeniem pasażera z samolotu przez służby antyterrorystyczne - mówi specjalista do spraw szkoleń z zakresu bezpieczeństwa lotniczego Rafał Bardel.

Na przeciętnym lotnisku wykonywanych jest około tysiąca różnych zawodów. Oprócz tych powszechnie znanych takich jak piloci, stewardessy czy kontrolerzy lotów, są też na przykład sokolnicy, którzy przy pomocy sokołów pilnują aby trasy nalotowe i wylotowe były wolne od ptaków. Transmisję Kraków Airport obejrzało prawie 10 tysięcy osób.

Z lotniskowymi zawodowcami rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch:
W Lesznie lotnisko koszą... owce

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE