Zakrzówek

i

Autor: Print screen kamera miejska krakow.pl/webcamera.pl Zakrzówek będzie otwarty w poniedziałek, 14 sierpnia 2023

Życie miasta

Prace serwisowe na Zakrzówku. Czy w długi weekend kąpielisko jest czynne?

2023-08-13 21:27

Trwa długi sierpniowy weekend, a pogoda w Krakowie dopisuje. W kolejnych dniach ma być jeszcze cieplej, bo nawet 32 stopnie Celsjusza. Wiele osób wzięło wole dzień przed 15 sierpnia, czyli państwowym Świętem Wojska Polskiego oraz uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie - Matki Boskiej Zielnej. Będą tacy, którzy postanowią się ochłodzić nad wodą i z pewnością zastanawiają się, czy w poniedziałek, 14 sierpnia Zakrzówek będzie otwarty?

Czy w poniedziałek, 14 sierpnia kąpielisko na Zakrzówku będzie otwarte?

Kąpielisko Zakrzówek cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest bardzo licznie odwiedzane przez mieszkańców. Ze względu na bezpieczeństwo podjęto decyzję o prowadzeniu regularnych prac serwisowych – raz w tygodniu. Każdy poniedziałek jest tym dniem, w którym następuje przerwa techniczna. Kąpielisko jest zatem otwarte od wtorku do niedzieli. Wyjątkiem jest poniedziałek 14 sierpnia, czyli ten, który poprzedza wolny 15 sierpnia, Święto Wojska Polskiego. W związku z długim weekendem w poniedziałek, 14 sierpnia strzeżone kąpielisko będzie czynne w godz. od 10.00 do 18.00.

Długi weekend na Zakrzówku. O czym trzeba pamiętać?

Wejście na kąpielisko możliwe jest w dwóch punktach:

  • przez bramki główne przy budynku wejściowym na baseny: jest to miejsce z zapleczem sanitarnym – prysznice, toalety, przebieralnie,
  • przez bramki przy drugiej stronie kąpieliska – od strony ul. Norymberskiej.

Przy wejściach przed bramkami – w namiotach obsługi – każdy otrzyma opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko Zakrzówek. Osoby z obsługi będą obecne również przy samym kąpielisku i będą weryfikować posiadanie opaski. Przy wyjściu z kąpieliska opaska będzie zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwi wejście kolejnym osobom.

Gigantyczne korki na zakopiance. W długi sierpniowy weekend wielu turystów ruszyło w Tatry [ZDJĘCIA]

Wieczorny Experess Katarzyna Lubnauer i Przemysław Wipler cz1