Potrzeba matką wynalazków - w Krakowie odbędą się targi ANTYCOVID EXPO

2020-09-25 1:35
ANTYCOVID EXPO
Autor: Targi w Krakowie W Krakowie odbędą się targi poświęcone rozwiązaniom sanitarno-epidemiologicznym

Takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nie było! W połowie października w Krakowie odbędzie się ANTYCOVID EXPO. Będą to targi, na których przedsiębiorcy przedstawią najnowsze rozwiązania pomagające w walce z koronawirusem.

- Wśród prezentowanych produktów pojawią się takie narzędzia jak na przykład prywatny uchwyt. Jest to bardzo niewielkie i proste w swoim zamyśle narzędzie, którym możemy otwierać drzwi i trzymać się poręczy, czyli dzięki temu mamy taki swój "trzymacz", którego używamy tylko my, a jest to bardzo lekkie urządzenie, które możemy mieć zawsze ze sobą - mówi Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie.

Łącznie w targach weźmie udział ponad 100 wystawców. Wydarzenie zostało przygotowane w zaledwie dwa miesiące. W tym przypadku doskonale sprawdza się powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazków.

- Sami chcąc sprostać wytycznym w zakresie bezpieczeństwa narzuconym przez Ministerstwo Zdrowia spędziliśmy wiele dni szukając właściwych rozwiązań. Posiłkowaliśmy się Internetem i okazało się, że nie każde z rozwiązań jest słuszne i pomyśleliśmy, że zrobimy targi, które odpowiedzą na nasze pytania - mówi Marcin Bugajski, dyrektor techniczny obiektu EXPO Kraków.

Zainteresowanie ANTYCOVID EXPO ze strony wystawców i uczestników jest tak duże, że organizatorzy planują stworzyć podobne wydarzenie we Wrocławiu.

Z założycielami i byłymi członkami "Krakowskiego Archiwum X" rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch.
Instalacja artystyczna w Krakowie, która ma przypominać o zachowaniu dystansu w czasie pandemii
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE