Wisła Kraków

Autor: Wisła Kraków Wisła Kraków

Popis Wisły przed startem sezonu. „Biała Gwiazda” rozbiła zespół z Ekstraklasy

2023-01-15 13:54

Piłkarze Wisły Kraków przebywają obecnie na zgrupowaniu w tureckiej miejscowości Belek. Zawodnicy podczas przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi rozgrywają także mecze kontrolne. Za Wiślakami już dwa sparingi, które mogą wlewać nadzieję w serca kibiców. Co ważne, podczas meczów błyszczą także nowe nabytki klubu.

Zgrupowanie Wisły Kraków. Jak grała „Biała Gwiazda”?

Podopieczni Radosława Sobolewskiego wylecieli na zgrupowanie do Turcji w sobotę, 7 stycznia. Obóz przygotowawczy dofinansowali Socios, którzy na ten cel przekazali 450 tysięcy złotych.

Oprócz treningów i rutynowych przygotowań „Biała Gwiazda” na tureckiej ziemi rozgrywa także sparingi. W pierwszym, który odbył się w środę, 11 stycznia Wiślacy w niekorzystnej, deszczowej aurze bezbramkowo zremisowali z uzbeckim Neftchi Fergana.

Kolejnym sprawdzianem było spotkanie przeciwko Wiśle Płock, które rozegrano w sobotę, 14 stycznia. Kibice mają powody do optymizmu, bo podopieczni Radosława Sobolewskiego rozbili ekipę z Płocka, która na co dzień występuje w Ekstraklasie i wygrali aż 5:1.

Początkowo rywalizacja była bardzo wyrównana, ale to piłkarze z Płocka zdobyli jedyną bramkę do przerwy. Wiślacy na taki stan rzeczy zareagowali bardzo szybko, bo już w 46. minucie meczu do remisu doprowadził nowy nabytek Wisły Kraków, Alex Mula. Sześć minut później na 2:1 podwyższył Luis Fernandez, a po kolejnych dwóch minutach było już 3:1 po trafieniu Angela Rodado.

Krakowianie nie zamierzali odpuszczać – w 77. minucie spotkania swoje drugie trafienie zanotował Luis Fernandez, a na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Alex Mula, dla którego także był to drugi gol w sparingu.

Składy:

Wisła Płock: Kamiński (46 Lodziński) - Vallo (60 Chrupałła), Mazurowski, Chrzanowski, Krivotsyuk- Mokrzycki (73 Kocyła), Furman, Wolski (73 Krzyżański), Rasak - Warchoł (60 Tomasik), Kolar (73 Walczak).

Wisła Kraków (I połowa): Broda - Szot, Łasicki, Krzyżanowski - Gruszkowski, Basha, Szywacz, Talar - Starzyński, Młyński - Żyro.

Wisła Kraków (II połowa): Biegański - Szot, Moltenis, Colley, Krzyżanowski (73’ Juncà) - Starzyński, Sapała, Duda, Mula - Fernández - Rodado.

Kamil Stoch po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się