Ponad 100 remontów w ciągu niecałych 2 lat? To dzięki środkom na Igrzyska Europejskie

2022-01-26 14:52
Ponad 100 remontów w ciągu niecałych 2 lat? To dzięki środkom na Igrzyska Europejskie
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Cały plan ma się odbyć w miarę możliwości bez nakładania się remontów na siebie.

Są pierwsze efekty dopięcia umowy pomiędzy miastem Kraków a rządem w sprawie Igrzysk Europejskich. Wiceprezydent Andrzej Kulig zapowiada realizację dużego planu remontów nakładkowych ponad setki ulic we wszystkich dzielnicach miasta. Plan nie byłby możliwy, gdyby nie rządowe dofinansowanie na realizację imprezy sportowej.

Ponad sto odnowionych ulic za około sto milionów złotych. Urząd Miasta Krakowa podzielił się ambitnym planem remontów nakładkowych na przestrzeni tego i przyszłego roku. Inwestycje umożliwią fundusze przekazane miastu przez rząd w ramach dofinansowania na realizację Igrzysk Europejskich. Szczegóły można znaleźć w Internecie.

Na stronie internetowej zdmk.krakow.pl jest dostępna mapa, w której można sobie sprawdzić dokładnie lokalizacje wszystkich tych dróg. One są praktycznie w każdej dzielnicy. Przykładowo duże ulice jak chociażby Straszewskiego w dzielnicy Stare Miasto, Opolska, Kamieńskiego - mówi Michał Pyclik z Magistratu.

Władze miasta nie kryją, że gdyby nie pieniądze na Igrzyska tych remontów nie udało by się zrealizować tak szybko.

Te ulice już od dawna wymagały naprawy a nie ukrywam, że środki na takie cele z roku na rok maleją z racji zwiększających się wydatków na inne cele strategiczne. Szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat wydatki związane z pandemią, a także ograniczenie środków także z tytułu pandemii - mówi Wiceprezydent Andrzej Kulig.

Pierwsze prace mają ruszyć już w marcu i potrwają planowo do późnej wiosny przyszłego roku. Kolejność remontów jest obecnie wciąż ustalana.

Realizacja remontów jest zdaniem urzędników koniecznością sprawnego przeprowadzenia imprezy co ma związek z prognozowanym zwiększonym ruchem w mieście na czas imprezy. Nie da się dziś powiedzieć jak bardzo ruch się zwiększy, ale na pewno należy spodziewać się sporych utrudnień na głównych ciągach komunikacyjnych.

Bus pas na remontowanej ul. Zakopiańskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE