Polacy nie maja wstydu. Dzwonią do straży pożarnej... by napełniła im basen!

i

Autor: Canva.com / https://www.facebook.com/osp.gdow/posts/pfbid0Dn51wEjMGirZtB4R7ykahVHYMaiUVpTLP1w7XK6J6we3c2G2nDxEd2VdyazjSyAQl Zdjęcie poglądowe

Polacy nie mają wstydu. Dzwonią do straży pożarnej... by napełniła im basen!

2022-06-27 10:01

,,Halo, czy to OSP? Proszę przyjechać i napełnić mi basenik." Taka wypowiedź brzmi śmiesznie? Nie do śmiechu jest z pewnością Ochotniczej Straży Pożarnej Gdów, bo to właśnie tego typu telefony odbierają ostatnio najczęściej! Strażacy byli zmuszeni zaapelować w mediach społecznościowych, by mieszkańcy przestali ich o to prosić!

Fala upałów w Polsce staje się nie do wytrzymania. Coraz częściej szukamy nowych sposobów na ochłodzenie. Szczególnie popularnym jest oczywiście odpoczywanie w basenie lub nad jeziorem. Jak się okazuje, Polacy postanowili na pomoc wezwać... strażaków.

,,W związku z częstymi zapytaniami do naszych druhów oraz telefonami do naszej remizy chcielibyśmy poinformować, że nasza jednostka nie świadczy usług związanych z napełnieniem przydomowych basenów." - Ten facebookowy komunikat pojawił się na stronie OSP i niestety nie wygląda na żart. Nie da się ukryć, że obecne ceny wody mogą sprawić, że złapiemy się za głowę, powinniśmy jednak pamiętać, że napełnianie basenów nie należy do zadań strażaków. Co jeszcze ważniejsze, zgłaszanie takich spraw powoduje blokowanie łączy i zabieranie cennego czasu strażaków. Dyskutując z właścicielem basenu, mogą oni spóźnić się na miejsce prawdziwej tragedii!

Upały w Polsce - jak sobie radzić?

Nie dzwoniliście do OSP? To dobrze! Są inne skuteczne sposoby na upały! Poniżej znajdziecie kilka propozycji:

  • Pij dużo wody.
  • Używaj w domu wiatraka
  • Noś lekkie rzeczy z naturalnych tkanin
  • Jedz lekkie potrawy i unikaj smażenia w domu
  • Bierz krótkie, lecz częste prysznice.

Typowe teksty każdego ojca. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Dopóki mieszkasz w moim domu...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE