Rysy Morskie Oko

i

Autor: Pixaby

OGROMNE podwyżki za postój w rejonie Morskiego Oka. Ceny wzrosną nawet o 20 zł za dzień

2021-03-12 8:57

Szykuje się kolejna podwyżka cen w Tatrzańskim Parku Narodowym. Po wzroście opłat za wstęp do TPN przyszedł czas na parkingi. Turyści zapłacą nawet o 20 zł więcej niż dotychczas. O które parkingi dokładnie chodzi? Sprawdźcie w naszym materiale.

Podwyżki za parking w rejonie Morskiego Oka. Ceny w górę nawet o 20 zł

Nie jest to dobra wiadomość dla osób, które chcą odwiedzić Tatrzański Park Narodowy i zostawić samochód w jego okolicach. Od kwietnia wzrosną ceny za postój na parkingach. Chodzi o ten na Palenicy Białczańskiej oraz na Łysej Polanie. Łącznie znajduje się na nich 1000 miejsc parkingowych.

Na ten moment opłata za cały dzień wynosi 30 zł. Jak podała "Gazeta Krakowska", od kwietnia cena wzrośnie do 35 zł - przy wcześniejszej rezerwacji miejsca przez internet. Jeśli jednak ktoś chce zrobić spontaniczną wycieczkę, musi liczyć się z dużo wyższą kwotą! Za parking bez rezerwacji zapłacimy 50 zł! Dodajmy tylko, że zakup biletu na miejscu jest możliwy tylko wtedy, gdy cały parking nie zostanie wyprzedany.

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018

TPN podnosi ceny biletów za wstęp

To kolejna podwyżka w Tatrach. Od 1 marca trzeba więcej zapłacić też za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jednodniowy bilet normalny kosztuje 7 zł (wcześniej 6 zł), ulgowy 3,50 zł (wcześniej 3 zł).

Przypomnijmy, że 15 proc. z wpływu biletów przeznaczane jest na Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Poza tym pieniądze idą m.in. na ochronę przyrody i remonty szlaków.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?