Zanieczyszczona woda

i

Autor: Pexels Zanieczyszczona woda w Poroninie

Wiadomości z regionu

Podhale też ma problem z wodą. W Poroninie stanął beczkowóz

2023-08-29 15:19

Na Podhalu, w Poroninie doszło do zanieczyszczenia wody, jednak nie chodzi o bakterię Leginelli, a E. Coli. To pałeczka okrężnicy występująca powszechnie w jelitach ludzi i niektórych zwierząt. "Woda nie nadaje się do spożycia i do celów higienicznych", informuje Gmina Poronin.

Zanieczyszczona woda w Poroninie. Jest komunikat władz

W Poroninie położonym 7 km od Zakopanego, łączącym Kraków z Zakopanem drogą krajową nr 47, będącą częścią zakopianki, wyniki badań laboratoryjnych wykazały nieznaczne przekroczenia norm zanieczyszczenia wody bakterią E. coli. Władze gminy opublikowały komunikat, że woda nie nadaje się do spożycia i do celów higienicznych. Może być używana tylko do prac porządkowych (np. mycia podłóg, spłukiwania toalet) czy działań przeciwpożarowych. Mieszkańcy zostali poinformowani, że pod Remizą OSP w Poroninie udostępniony został beczkowóz z wodą pitną, a czyszczenie sieci wodociągowej trwa.

Na Podhalu wystąpiła bakteria E. coli, nie - Legionelli

Zanieczyszczenie wody bakterią E. coli dotyczy miejscowości Poronin za wyjątkiem Frączkówki. W badaniach laboratoryjnych nie stwierdzono obecności Legionelli. Przypomnijmy, że w poniedziałek po południu, 28 sierpnia odbyło się spotkanie z władzami sanepidu i wojewodą małopolskim, Łukaszem Kmitą. wojewoda zapewnił o bezpieczeństwie i dodał "W Małopolsce nie ma ogniska legionellozy, odnotowaliśmy jednostkowe przypadki". 

W tych województwach w Polsce przybywa mieszkańców. Jak w rankingu wypada Małopolska? [GALERIA]

Piotr Arak: Widzimy niepokojące sygnały. Bezrobocie może wzrosnąć

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE