Pociąg z Krakowa do Chorwacji: kiedy będzie można pojechać? Znamy rozkład!

2021-10-14 13:21
Pociąg z Krakowa do Chorwacji: kiedy będzie można pojechać? Znamy rozkład!
Autor: Wikimedia Commons/Rainerhaufe Pociąg z Krakowa do Chorwacji: kiedy będzie można pojechać? Znamy rozkład!

To może być ciekawa alternatywa dla osób podróżujących do Chorwacji samochodem lub samolotem. Już w przyszłe wakacje nad Adriatyk będzie można wybrać się koleją. Jak pojadą pociągi? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pociąg z Krakowa do Chorwacji: kiedy będzie można pojechać? Znamy rozkład!

Czeski przewoźnik RegioJet opublikował wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki. Ten ma kursować trzy raz w tygodniu: we wtorki, piątki oraz niedzielę. Z Chorwacji natomiast do Krakowa będzie można wrócić w: środy, soboty oraz poniedziałki.

Odjazd z Krakowa zaplanowano na godzinę 15.30 przez Katowice, Wiedeń, Graz, Zagrzeb do Ogulina. W tym miejscu zostanie rozłączony. Jeden pojedzie do Splitu (przyjazd o 12:21), a drugi do Rijeki (przyjazd o 8:36). Skład ma zawierać od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia.

Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów

Jeśli chodzi o powrót do Polski, to pociąg ze Splitu wyruszy o 15:30 (z Rijeki o 18:35). W Krakowie znajdzie się następnego dnia o 12:12.

Póki co, nie są znane cen biletów. Kursujący z Pragi do Rijeki kosztował ok. 105 zł, a do Splitu ok. 160 zł. Z Krakowa może być więc droższy.

KRAKOWSCY MISTRZOWIE PARKOWANIA. W TEN SPOSÓB NIE ZOSTAWIAJ SWOJEGO AUTA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE