pizza

i

Autor: pexels Dlaczego opakowanie do pizzy jest kwadratowe?

ciekawostki

Pizza jest okrągła, a pudełko kwadratowe - dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta!

2024-02-15 15:01

W zdecydowanej większości pizza, którą zamawiamy, ma okrągły kształt. Wiele osób zastanawia się jednak, dlaczego do niej dostajemy kwadratowe opakowanie. Zagadka w końcu została rozwiązana. Dlaczego pizza jest okrągła, a pudełko kwadratowe? Odpowiedź jest bardzo prosta!

Dlaczego okrągła pizza jest wsadzana do kwadratowych pudełek? Znamy odpowiedź!

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej. Jest też uwielbiana przez Polaków. Chętnie chodzimy do włoskich restauracji i zamawiamy tam "placki", ale bardzo dużą popularnością cieszy się również zamawianie pizzy z dowozem. Według statystyk właśnie to danie jest jednym z najchętniej wybieranych, jeśli chodzi o dostarczenie posiłku do domu. Przeważnie pizza, którą zamawiamy, ma okrągły kształt. Rzadziej zdarzają się kwadratowe. Wiele osób zastanawia się, dlaczego do okrągłej pizzy dobierane jest kwadratowe opakowanie?

Z tym pytaniem zmierzył się FactBuddy21. Na swoim profilu na Tik Toku wyjaśnił, dlaczego pudełka do pizzy są kwadratowe. Okazuje się, że głównym powodem są koszty produkcji. Stworzenie kwadratowego pudełka jest tańsze, ponieważ potrzebujemy do tego jednego kawałka kartonu. Dodatkowo taki kształt opakowania jest łatwiejszy w transporcie i łatwiej sie go składa pracownikom pizzerii. Jest też argument dla klientów - z kwadratowego pudełka wygodniej się je pizzę.

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock

ZOBACZ TAKŻE: Kochasz jedzenie? Uważaj! Te smakołyki mogą cię zabić!