Książulo

i

Autor: Screenshot YouTube @ksiazulo

WIADOMOŚCI

Książulo ocenia pizze z sieciówek. Czy na podium znalazły się znane krakowianom Pizza Hut, Dominos i Da Grasso? [WIDEO]

2024-01-24 7:24

Książulo wyrasta na nowego, czołowego krytyka kulinarnego. W swojej działalności skupia się przede wszystkim na ocenie jedzenia typu fast food — zapiekanek, kebabów i pizzy. W jednym z filmów wziął na warsztat dobrze znane w dużych miastach sieciówki z pizzami. Która z nich wypadła najlepiej? W grze znalazły się m.in. Pizza Hut, Dominos i Da Grasso.

Książulo rośnie w siłę. Youtuber coraz popularniejszy w sieci

Od niedawna Książulo wraz z Wojtkiem podbijają polską gastronomię, testując w całej Polsce zapiekanki, kebaby i pizzę. Pod koniec grudnia ubiegłego roku stuknęło mu milion subskrybentów na koncie na Youtubie, a zaledwie półtora miesiąca później ma ich już 1,12 miliona. Ludzie pokochali filmy, na których z Wojtkiem testują jedzenie. Internauci wskazują na ich autentyczność oraz to, że są szczerzy na swoich nagraniach. Nie przejmują się, kiedy kawałek pizzy upadnie im na podłogę, w końcu po otrzepaniu jest dalej zdatna do jedzenia.

— Wiecie co mnie ujmuje w jego i Wojtka filmach? Są autentyczni, nie pajacują celebryctwem, mają swój przenośny zestaw krzesełek, nie boją się, że jak im pizza upadnie to dostaną raka, są zabawni, lubią dobre jedzenie i to widać. Czystą radość, uśmiech, brak przekleństw, brak głupich dowcipów na siłę. I choć to zwykły jedzeniowy kontent, jakiego mnóstwo w necie to wy nie sprawiacie wrażenia, że nagrywacie do kamery. Nagrywacie tak, jakbym poszedł z dobrym kumplem na pizze, czy kebsa. Nie ma tu zgrywania boga w drogich ciuchach, któremu sodówa uderzyła. Nie ćwiczycie intonacji zdań, żeby były bardziej dramatyczne — czytamy w komentarzach pod nagraniem z PIZZA MMA #1.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania? To QUIZ dla prawdziwych smakoszy!

Pytanie 1 z 14
Na początek coś prostego. Skąd pochodzi hamburger?
Hamburger

Książulo ocenia pizzę z sieciówek. Która z nich jest najlepsza?

W swoich podbojach polskiej gastronomii Książulo i Wojtek chętnie sięgali po klasyczne pizze, burgery czy kebaby. Jednym z ich hitów był wielki tekst pizzy ze znanych sieciówek. Panowie w dwóch filmach pochylili się nad tym, która z nich jest najsmaczniejsza i ma najlepszy stosunek ceny do smaku. Na pierwszy ogień poszły placki z TelePizzy, Domino's, Da Grasso i Biesiadowo. Wśród nich bezkonkurencyjną okazała się pizza z Domino's, która nie tylko okazała się najlepsza pod względem walorów smakowych, ale także i ceny. Za nią uplasowała się TelePizza, która była tylko niewiele gorsza. Panowie mieli za to duże zastrzeżenia co do Da Grasso. Placek nie tylko był najdroższy, ale i ociekał tłuszczem. W dodatku stwierdzono, że pizza nie ma żadnego smaku. Niestety pizza z Biesiadowo potężnie rozczarowała youtuberów. Narzekali na mało dodatków i spalony ser, który był gorzki.

W kolejnym filmie Książulo i Wojtek ocenili pizze z Papa John's, Express Pizza, Pizza na wypasie i Pizza Hut. Ten test nie poszedł już tak dobrze jak poprzedni. Zarówno Papa John's jak i Express Pizza została oceniona wyżej niż wcześniejsze Da Grasso, jednak wciąż nie porwała youtuberów ani ceną, ani jakością. Nieco gorzej zaprezentowała się Pizza na Wypasie, którą panowie docenili za dużą ilość sera, jednak całkowicie przykrył on pepperoni, które nie mogło się przypiec na chrupko. Na ostatni ogień poszła Pizza Hut. Książulo docenił ją za dobry sos pomidorowy i chrupiące brzegi, chociaż zaznaczył, że sosy jako dodatki są gorsze niż kiedyś.

— Uwielbiam takie odcinki, nawet chyba bardziej niż kebaby ta pizza jakoś tak gładziej wchodzi, chociaż ma chyba więcej kalorii, a tu jednak sam tłuszcz jest praktycznie. W Pizza MMA najważniejsze myślę, że jest top trzy i uważam, że Pizza Hut, Domino's i TelePizza są najlepsze — podsumował Książulo.

Kim jest znany youtuber Budda z Krakowa? Poznaj te nieznane fakty na jego temat:

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock