Pierwsze Targi Antycovidowe odbyły się w Krakowie. Wzięło w nich udział ponad 160 wystawców

2020-10-15 15:02
wozek
Autor: Dominika Baraniec

Jak przekonują organizatorzy targów - to były najbezpieczniejsze targi w Polsce. Ponad 160 firm i wystawców zaprezentowało płyny do dezynfekcji, odzież ochronną czy urządzenia samoodkażające. Jak twierdzą - wszystko po to, żeby walczyć z pandemią koronawirusa.

Na targach można było zobaczyć też nowe rozwiązania, które pojawiły się na rynku. Na przykład tunel do dezynfekcji wózków sklepowych czy robota wykorzystującego technologię wirtualnej rzeczywistości do dezynfekcji przestrzeni. Targi miały pomóc właścicielom i administratorom na przykład sklepów, kawiarni czy barów w znalezieniu skutecznych rozwiązań w dobie pandemii koronawirusa.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

Na pomysł zorganizowania targów wpadliśmy gdy sami szukaliśmy najlepszych zabezpieczeń dla wydarzeń organizowanych w Expo Kraków. Zainteresowanie wystawców przeszło nasze oczekiwania. Okazuje się, że rynek bardzo się dostosował do potrzeb. Na targach prezentowaliśmy coś dla firm, ale też dla osób prywatnych - mówi Grażyna Grabowska prezes Targów w Krakowie.

Na targach prezentowano artykuły bezpieczeństwa osobistego, technologie oczyszczania i dezynfekcji czy sprzęt do ochrony.

Super jest to, że mogliśmy się spotkać i pokazać różne rozwiązania. Mowa tu głównie o rzeczach o których mało się jeszcze mówi. Na przykład o bramkach do dezynfekcji w których preparat rozprowadzany jest w formie mgiełki; folii, którą przyklejamy na klamkę i która jest pokryta jonami srebra, które usuwają bakterie i wirusy. Tych pomysłów jest bardzo dużo i warto się zainspirować i je wykorzystać - mówi jeden z wystawców.

Na targach odbyły się też wykłady o ochronie życia i zdrowia pracowników podczas pandemii.

Ja jestem właścicielem firmy i szukam rozwiązań żeby chronić moich pracowników i klientów. Nie jest to łatwe, dlatego przyszedłem na Targi. Chce zobaczyć najnowsze rozwiązania w jednym miejscu - mówi jeden z uczestników Targów.

Targi odbyły się 14 i 15 października w hali Expo Kraków. Jak zapewniają organizatorzy - wszystko z zachowaniem środków ostrożności.

Targi Antycovidowe w Expo Kraków
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE