Kraków: pierwsze dziecko z koronawirusem wyleczone w szpitalu Żeromskiego

2020-04-03 13:16 NM
Przychodnia
Autor: Pixaby

Piękne wiadomości docierają do nas ze szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. W placówce wyleczono pierwsze dziecko, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Dziewczynka wróci dziś do domu.

Mamy sukces. Dzisiaj – 3 kwietnia wypisujemy 13-letnią dziewczynkę, która 23 marca br. trafiła do nas z COVID-19 - poinformowała rzeczniczka szpitala Żeromskiego, Anna Górska.

To pierwszy z hospitalizowanych pacjentów w Krakowie pod kątem COVID-19, który po prawie dwutygodniowym pobycie w szpitalu wraca do domu. Nastoletnia dziewczynka jest zdrowa.

W Żeromskim pod opieką lekarzy Oddziału Chorób Infekcyjnych i Zakaźnych (jest to jedyny oddział, do którego trafiają dzieci z podejrzeniem oraz stwierdzonym COVID -19 z dwóch województw - Małopolski i Śląska) pozostaje na ten moment dwójka dzieci.

Koronawirus w Małopolsce: 235 potwierdzonych przypadków

Do tej pory w woj. małopolskim potwierdzono 235 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły cztery osoby. Chodzi o dwóch mężczyzn z Krakowa (56-latek i 61-latek), 87-letnią kobietę z Limanowej oraz 89-letniego mężczyznę, który był pacjentem szpitala w Myślenicach.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.