Supermaszyna do testów na koronawirusa w Szpitalu Uniwersyteckim. Nawet 1400 dziennie! [WIDEO]

2020-04-03 12:07 ŁM
Tak wygląda superwydajna maszyna do testów na koronawirusa
Autor: Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Dzięki tej maszynie badania, które trwały kilka dni, teraz zmniejszą się do kilku godzin. Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaopatrzył się w nową maszynę do testów na obecność koronawirusa. Pozwoli ona na przebadanie prawie 100 osób w ciągu godziny. Dziennie ma ich być nawet 1400.

Władze Szpitala twierdzą, że to pierwsza i jak dotąd jedyna taka maszyna w Polsce. Urządzenie może w ciągu jednego dnia przeprowadzić nawet 1400 testów w sposób automatyczny. Do tej pory proces wymagał, by pracownicy szpitala wykonywali około połowę pracy sami.

Procedury pozwalają na całkowicie automatyczne wykonywanie testów, włącznie z tym, że testy są automatycznie widoczne w systemie elektronicznym. Przyśpieszy to w istotny sposób czas wydawania wyników - mówi Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Dotychczasowa metoda, czyli pół-automatyczna, nadal pozostanie w użyciu. Do takich badań będą trafiały mniejsze partie próbek. Nowa maszyna będzie wykorzystywana do szybkich badań dużej liczby osób, które miały na przykład kontakt z kimś, kto był zarażony koronawirusem.

Urządzenie było w szpitalu już wczoraj, ale pracę mogło rozpocząć dopiero późnym wieczorem. Brakowało specjalnych odczynników chemicznych, które umożliwiają przeprowadzenie dokładnych badań. Producent maszyny zapewnia te odczynniki w ramach zakupu, więc szpital nie martwi się, że ich zabraknie.

Jak działa taka maszyna? Zobaczcie poniższe wideo.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.