Wielki policyjny pościg w Małopolsce. Taranował auta i radiowóz, padły strzały!

2020-12-04 14:20

Szalona jazda 30-latka z powiatu miechowskiego. Mężczyzna mercedesem mknął od Katowic przez Olkusz, Wolbrom do Podlesic (woj. małopolskie). Po drodze narobił mnóstwa szkód, w tym uszkodził 17 samochodów i chciał przejechać policjanta. Funkcjonariusz musiał nawet użyć broni. Przeczytajcie, co tam się działo!

Opisywany pościg to materiał na dobry film kryminalny. W środę, 2 grudnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie, że kierowca mercedesa sprintera, który na terenie Śląska doprowadził do 7 kolizji, jedzie od Katowic przez Dąbrowę Górniczą w kierunku powiatu olkuskiego. Mężczyzna taranował samochody i łamał przepisy ruchu drogowego. W Bolesławiu (woj. małopolskie) uszkodził kolejne 5 pojazdów. W Olkuszu następne 4. W pościg za 30-latkiem ruszyli policjanci.

W dwie minuty zarobiła 16 pkt karnych. Kobiecy pirat drogowy złapany przez grupę SPEED

Mężczyzna ani myślał się zatrzymywać. Doszło nawet do tego, że staranował rogatki i wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Wyprzedzał na przejściach dla pieszych i podwójnej ciągłej.

Jakby wrażeń było mało, 30-latek zdążył jeszcze uszkodzić radiowóz i próbował zepchnąć go z drogi. Następnie skręcił w jedną z posesji i uderzył w budynek. Uszkodzony został ganek i drzwi wejściowe. Relacja policjanta była natychmiastowa. Wyciągnął broń i wydał kierowcy polecenie do „zatrzymania się”. Mężczyzna nadal nie reagował. Padły strzały w kierunku tylnej opony mercedesa. Pomimo tego kierowca ruszył samochodem. Przejechał za budynek, a kiedy uszło powietrze z opony, zatrzymał się i zaczął uciekać na piechotę w pobliskie zarośla i sad. Za nim ruszył dzielnicowy. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony.

Do kierowcy podbiegł ścigający go wcześniej dzielnicowy. Jednak kierowca mercedesa zacząć cofać, by najechać na policjanta. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Wyciągnął broń i wydał kierowcy polecenie do „zatrzymania się”. Mężczyzna nadal nie reagował. Padły strzały w kierunku tylnej opony mercedesa. Pomimo tego kierowca ruszył samochodem. Przejechał za budynek, a kiedy uszło powietrze z opony, zatrzymał się i zaczął uciekać na piechotę w pobliskie zarośla i sad. Za nim ruszył dzielnicowy. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. 

Policjanci z Miechowa przedstawili mężczyźnie zarzuty uszkodzenia mienia, niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także czynnej napaści na policjanta. Do tych zarzutów dojdą jeszcze kolejne, za przestępstwa popełnione na terenie Śląska. Prokurator skierował dziś wniosek do Sądu o tymczasowy areszt dla 30-latka.

Czy wiesz, co zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem?

Pytanie 1 z 10
Czy paląc papierosy jesteśmy bardziej podatni na zakażenie COVID-19?
Posłuchaj, jakie właściwości ma skrzydłokwiat. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.