Gigantyczna plantacja konopi indyjskich w gminie Wieliczka

i

Autor: Małopolska Policja Gigantyczna plantacja konopi indyjskich w gminie Wieliczka

Odkryto gigantyczną plantację konopi indyjskich. To sprawka pseudokibiców

2022-09-23 9:33

Policjanci Wydziału Kryminalnego wielickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z komendy wojewódzkiej zlikwidowali nielegalną, gigantyczną uprawę konopi indyjskich prowadzoną w terenie leśnym w miejscowości Pawlikowice (gmina Wieliczka). W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego oraz 28-letniego mężczyznę, a także zabezpieczyli 28 krzewów konopi indyjskich. Za uprawę tak znacznej ilości narkotyku grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ustalili, że na terenie leśnym w miejscowości Pawlikowice, znajduje się ogromna, nielegalna plantacja konopi indyjskich. 17 września policjanci prowadzili obserwację terenu plantacji. Ok. godziny 10:00 zauważyli pojazd marki Renault, który zatrzymał się w rejonie plantacji. Z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy twarze mieli zasłonięte kominiarkami - w barwach jednego z krakowskich klubów.

Mężczyźni udali się pieszo na teren uprawy krzewów, gdzie zaczęli obrywać gałązki wraz z topami marihuany, które następnie chowali w plecaku. Kiedy zorientowali się, że poza nimi jest ktoś jeszcze w lesie, podjęli pieszą ucieczkę. Funkcjonariusze po kilku minutach pieszego pościgu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Krakowa oraz 28-letniego mieszkańca gminy Wieliczka. Policjanci przy 25-latku ujawnili kilka gramów marihuany natomiast w plecaku 28-latka zabezpieczono prawie 2 kg świeżo zerwanych gałązek marihuany. Policjanci zabezpieczyli także z terenu plantacji 28 krzewów konopi indyjskich. Niektóre miały ponad 2,5 metry wysokości. Za tą nielegalną „leśną” uprawę obu mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Niedzielan po meczu z Holandią

QUIZ. Najwięksi uwodziciele polskich seriali! Który z nich złamał ci serce?

Pytanie 1 z 11
Przystojny, bogaty i podły. Uwiódł byłą prostytutkę i traktował ją jak swoją niewolnicę. To oczywiście...