Wydarzenia

Oddaj krew i zabierz choinkę do domu. Akcja "Choinka dla życia" w Krakowie

2023-12-15 12:21

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Coraz więcej osób przymierza się do kupna choinek na święta. Tegoroczne ceny jednak nie zachęcają do zakupu świątecznych drzewek. Na szczęście w Krakowie, w piątek, 15 grudnia można otrzymać je za darmo. Jest jednak pewien warunek.

Kraków. Oddaj krew i odbierz choinkę

W piątek, 15 grudnia pod Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, przy ul. Rzeźniczej 11 można otrzymać drzewko choinkowe od Lasów Państwowych. Są w różnych rozmiarach i wiele rodzajów np. świerki, jodły oraz sosny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Aby zabrać choinkę do domu wystarczy oddać krew. Łącznie w Polsce jest aż 83 miejsca, w których można oddać krew i odebrać choinkę. To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Choinka dla życia", która ma na celu zachęcić ludzi do oddawania krwi, ponieważ można w ten sposób uratować komuś życie.

"Choinka dla życia" to taki symbol, że leśnicy są stricte związani z lasem, który jest właśnie symbolem życia. A dzisiaj, 15 grudnia łączymy siły z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, gdzie promujemy akcję oddawania krwi. Jest mnóstwo chętnych, niektórzy zapisywali się już tydzień wcześniej. Należy się zgłosić do punktu pobrań krwi, oddać krew i następnie zgłosić się do nas po choinkę. Jesteśmy tutaj do 14:00, więc serdecznie zachęcamy do podarowania komuś prezentu właśnie w formie oddania krwi - informował w rozmowie z nami Michał Wieciech z Nadleśnictwa Niepołomice

Akcja "Choinka dla życia" w Krakowie. Oddaj krew o odbierz choinkę. Zobacz zdjęcia 

Darmowy karp w Krakowie. Tłumy przybyły na Mały Rynek