Wiadomości

Ceny choinek 2023 w Krakowie. Ile zapłacimy za drzewko? Jakie są ceny choinek sztucznych i prawdziwych? [GALERIA]

2023-11-30 7:32

Ceny choinek w Krakowie 2023. Ile w tym roku kosztują choinki? Te pytania zadajemy sobie zwykle pod koniec roku, kiedy rozpoczynamy intensywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście w naszych domach nie może zabraknąć choinek, które zwieńczą gwiazdkowy klimat. Świąteczne drzewko sporych rozmiarów to jednak wydatek rzędu kilkuset złotych, a niektóre sztuczne choinki kosztują nawet 1299 zł. Sprawdziliśmy ceny żywych i sztucznych choinek w najpopularniejszych marketach i na portalach ogłoszeniowych.

Spis treści

  1. Ceny choinek w Krakowie 2023. Świąteczne drzewka znów podrożały?
  2. Ceny choinek 2023. Ile zapłacimy za sztuczne drzewko?
  3. Choinka żywa – ceny w 2023. Ile w tym roku kosztują choinki?
  4. Jaka choinka jest lepsza – sztuczna czy żywa?

Ceny choinek w Krakowie 2023. Świąteczne drzewka znów podrożały?

Ile kosztują choinki na święta? Ile w tym roku kosztują choinki? To pytania, które powtarzają się każdego roku w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście są one zasadne, gdyż udekorowane drzewko stanowi nieodłączny element przygotowań do wigilii. Ile kosztują żywe i sztuczne choinki 2023? Aby odpowiedzieć na to pytanie wybraliśmy się do najpopularniejszych supermarketów i sprawdziliśmy ceny choinek 2023. Jak się okazuje, w tym roku świąteczne drzewko to spory wydatek, bo najmniejsze żywe choinki to koszt rzędu od 40 do 100 zł. Z kolei za dużą żywą choinkę w markecie trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Nie inaczej jest w przypadku sztucznych choinek, których przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany – od kilkudziesięciu do nawet 1299 zł. Sprawdziliśmy ceny choinek w Krakowie w najpopularniejszych supermarketach i na portalach ogłoszeniowych. Ile kosztują świąteczne drzewka? Sprawdźcie w przygotowanej poniżej galerii. 

Ceny choinek 2023. Ile zapłacimy za sztuczne drzewko?

Sztuczna choinka to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać porządek w mieszkaniu, nie tracąc czasu na sprzątanie spadających igieł. Sztuczne drzewka coraz częściej zastępują żywe, jednak ich ceny pozostają wysokie. Ceny sztucznych choinek rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Za małe sztuczne choinki do metra wysokości zapłacimy od 20 do ponad 100 zł, w zależności od ich jakości i ozdób. Z kolei sztuczne choinki powyżej metra to koszt od 100 do ok. 300 złotych. Najdroższe sztuczne choinki to te o wysokości powyżej dwóch metrów. Tu również ceny są bardzo zróżnicowane, jednak za takie drzewka zapłacimy od ok. 250 do nawet 1299 zł. Zazwyczaj ceny 2,5-metrowych sztucznych choinek to ok. 250, 300, 400, 500 czy 600 zł. Warto zaznaczyć, że ceny te mocno zależą od jakości wykonania świątecznego drzewka.

Choinka żywa – ceny w 2023. Ile w tym roku kosztują choinki?

Żywa choinka to dla wielu osób wciąż tradycyjny element świątecznego wystroju, któremu towarzyszy przyjemny zapach żywej rośliny. Choinki żywe – oto ceny w 2023 roku. W Krakowie najmniejsze żywe choinki w donicach to wydatek od 30 do ponad 100 zł, w zależności od wielkości i rodzaju drzewka. Podobnie jak w przypadku sztucznych, cena żywego drzewka o wysokości ponad metra to wydatek rzędu kilkuset złotych, choć i w tym przypadku nie jest to regułą. Na portalach ogłoszeniowych dwumetrowa jodła kaukaska z dostawą do domu to koszt ok. 100 zł. Najdroższe będą wysokie, ponad dwumetrowe żywe choinki, za które trzeba zapłacić od kilkuset do nawet tysiąca złotych, jednak i tu ceny są bardzo zróżnicowane, a każdy konsument z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jaka choinka jest lepsza – sztuczna czy żywa?

Wybór pomiędzy sztuczną a żywą choinką to zazwyczaj kwestia gustu. Atutem sztucznych choinek jest z pewnością możliwość wielokrotnego użytku i brak wszechobecnych igieł spadających z drzewka. Sztuczną choinkę łatwo przechować, przy czym nie wymaga ona pielęgnacji. Z kolei do zalet żywych choinek z pewnością zaliczymy ich naturalny wygląd czy zapach, którego nie zastąpi nawet najlepsze sztuczne drzewko. Jakie choinki są tańsze? Sztuczne czy żywe? W tym przypadku trudno mówić o regule, gdyż zarówno sztuczne jak i żywe drzewka sprzedawane są w bardzo zróżnicowanych cenach. 

Quiz o Bożym Narodzeniu. Sprawdź, jak wiele wiesz o świętach

Pytanie 1 z 12
1. Trzej Królowie ofiarowali nowo narodzonemu Jezusowi dary. Były nimi:
Co zrobić, by choinka długo stała i nie gubiła igieł? Ogrodnik ma cenne rady