Od poniedziałku dzieci z klas I-III wrócą do szkoły. Nastąpi też otwarcie branży beauty

2021-04-21 22:47
Kiedy dzieci wrócą do szkół?
Autor: Pexels

Małopolska wśród 11 województw, w których zostaną częściowo poluzowane obostrzenia. Od 26 kwietnia do szkół wrócą uczniowie klas I-III. Nauka będzie odbywać się w sposób hybrydowy.

- W tym pierwszym tygodniu klasy I i II będą uczyły się stacjonarnie, natomiast klasy III pozostaną przy trybie zdalnym na najbliższy tydzień. Jeśli forma hybrydowa zostanie utrzymana w kolejnych tygodniach to będzie następowała zamiana, ale ja liczę, że będziemy mogli wtedy stacjonarnie przyjąć już wszystkie klasy I-III - mówi Paulina Serednicka, dyrektorka zespołu szkolno-przedszkolnego nr 4 w Krakowie.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Od poniedziałku zostaną również otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie. Klienci są naprawdę spragnieni tych usług, zaraz po ogłoszeniu rządowych decyzji rozdzwoniły się telefony, a systemy rezerwacyjne zostały przeciążone. 

- Obiecujemy, że lada moment będziecie Państwo wspaniale wyglądać i czuć się znacznie lepiej. Będziemy z olbrzymią radością i uśmiechami gościć klientów w salonach, ponieważ czujemy i wiemy, że jesteśmy wspólnie sobie potrzebni - mówi Michał Łenczyński, przedstawiciel branży beauty z Krakowa.

Rząd zapowiedział poluzowanie kolejnych obostrzeń po majówce. Analizowana jest między innymi możliwość otwarcia branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE